AGENCJA NIERUCHOMOŚCI ROLNYCH<br>ODDZIAŁ TERENOWY W BYDGOSZCZY

Redakcja
działając na mocy ustawy z dnia 19 października 1991 roku o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (tekst jedn. Dz. U. z 2007 roku Nr 231, poz. 1700) podaje do publicznej wiadomości, że organizuje publiczny przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości rolnej zabudowanej Żurczyn, gmina Szubin, powiat Nakło n/Notecią.

Przedmiotem przetargu jest nieruchomość rolna wymieniona w wykazie podanym do publicznej wiadomości w dniu 04.07.2007 roku i oznaczona w ewidencji gruntów jako działka:
Nieruchomość rolna zabudowana Żurczyn dz. nr 118/15 - zapisana w KW nr 20031, prowadzona przez Sąd Rejonowy w Szubinie.
Ogólna powierzchnia nieruchomości wynosi 7,4797 ha, w tym:
B-PsVI - 0,2100 ha, B-RV - 7,2697 ha.
Na przedmiotowej nieruchomości znajdują się następujące budynki i budowle:
Magazyn pasz, silos betonowy 2 szt., budynki gospodarcze 2 szt., stodoła, kuźnia, paszarnia, chlewnia 3 szt., paszarka, zasilanie elektryczne, droga dojazdowa, droga wew. k/chlweni, rowy, domeliorowanie ST. Noteci, ogrodzenie tuczarni 2 szt., transformator olejowy w budynku.

Wartość wywoławcza nieruchomości wynosi: 1.140.000,00 zł
Minimalne postąpienie: 12.000,00 zł
Wadium: 200.000,00 zł

Na wyżej wymienione działki nie ma aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego. W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Szubin przedmiotowa działka znajduje się w strefie funkcjonalno - przestrzennej, oznaczonej nr "III". Wiodącym kierunkiem rozwoju funkcjonalno - przestrzennego Żurczyna jest funkcja osadnicza z towarzyszącą rekreacją i obsługi turystyki oraz gospodarką rolna i leśną.

Przetarg odbędzie się w dniu 6.03.2008 roku, o godz. 9.00 w siedzibie Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Bydgoszczy, ul. Hetmańska 38.

Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wpłacenie wadium do dnia 4.03.2008 r., wyłącznie na rachunek w BGŻ S. A. Bydgoszcz nr 63 2030 0045 1110 0000 0047 3980, tak aby środki znalazły się na rachunku bankowym przed dniem przetargu. Dowód wpłaty wadium należy przedłożyć Komisji Przetargowej w dniu przetargu.

Zwalnia się z obowiązku wpłacenia wadium osoby fizyczne, którym przysługuje prawo do zaliczania na poczet ceny sprzedaży nieruchomości Skarbu Państwa wartości nieruchomości pozostawionych poza obecnymi granicami państwa polskiego, jeżeli w terminie do dnia 04.03.2008 r. złożą w Agencji Nieruchomości Rolnych O/T w Bydgoszczy na ręce przewodniczącego Komisji Przetargowej Pana Mariana Dzięciołowskiego, pokój 105, pisemne zobowiązanie do uiszczenia kwoty równej wysokości ustalonego wadium w razie uchylenia się od zawarcia umowy sprzedaży, oryginał zaświadczenia lub decyzji stwierdzającej uprawnienie do zaliczenia wartości pozostawionych nieruchomości na poczet ceny sprzedaży, a w przypadku spadkobierców osób wskazanych w zaświadczeniach lub decyzjach - także sądowe stwierdzenie nabycia spadku oraz dokumenty potwierdzające spełnienie warunków określonych w art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 roku o zaliczaniu na poczet ceny sprzedaży albo opłat z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości Skarbu Państwa wartości nieruchomości pozostawionych poza obecnymi granicami państwa polskiego (Dz. U. Nr 6, poz. 39).
Zaświadczenie lub decyzja przedłożona przez uczestnika przetargu który:
l wygrał przetarg - pozostaje w dyspozycji Agencji do czasu zawarcia umowy sprzedaży lub uiszczenia kwoty równej wysokości ustalonego wadium w razie uchylenia się od zawarcia umowy sprzedaży,
l nie wygrał przetargu - zostaje zwrócona niezwłocznie po zamknięciu przetargu.

Nabywca zobowiązany jest do złożenia pisemnego oświadczenia określonego w art. 28a ust. 1 ustawy z dnia 19 października 1991 roku o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (Dz. U. Nr 208, poz. 2128 z 2004 roku z póź. zm.) tj. stwierdzającego, że w wyniku zakupu ww. nieruchomości łączna powierzchnia użytków rolnych będących własnością nabywcy nie przekroczy 500 ha oraz pisemnego oświadczenia, że zapoznał się z ogłoszeniem i przedmiotem przetargu.

Osoby prawne przystępując do przetargu wraz z kopią wpłaty wadium powinni przedłożyć Komisji Przetargowej dokumenty w postaci:
l aktualnego odpisu KRS,
l uchwałę Walnego Zgromadzenia upoważniającą Zarząd do zakupu przedmiotowej nieruchomości, wraz z umocowaniem osób, które będą reprezentantem podmiotu na przetargu.

Wpłacone wadium przez:
osobę, która wygra przetarg zaliczone zostanie na poczet wykupu nieruchomości,
pozostałym uczestnikom przetargu zostanie zwrócone po jego zakończeniu na podane konto bankowe.

Wpłacone wadium przepada na rzecz Agencji gdy:
l żaden z uczestników przetargu ustnego nie zgłosi postąpienia ponad cenę wywoławczą,
l osoba, która wygra przetarg, uchyli się od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży,
l zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie oferenta, w szczególności niespełnienia wymogu określonego w art. 28a ust. 1.

Wylicytowana cena nieruchomości może zostać rozłożona na raty na okres 15 lat.

Koszty związane z ewentualnym wznowieniem granic oraz sporządzenia aktu notarialnego ponosi nabywca.

Zastrzega się prawo odstąpienia od przetargu lub jego odwołania bez podania przyczyny.

Zgodnie z art. 29 ust. 5 ww. ustawy Agencji przysługuje prawo odkupu nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa w okresie 5 lat, licząc od dnia jej nabycia od Agencji, z ujawnieniem tego prawa w księdze wieczystej.

Szczegółowe informacje uzyskać można w siedzibie Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych w Bydgoszczy, ul. Hetmańska 38 pokój 105 lub 111, tel. 345-51-25 lub 349-37-81.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie