AGENCJA NIERUCHOMOŚCI ROLNYCH<br>ODDZIAŁ TERENOWY W BYDGOSZCZY

Redakcja
działając na mocy ustawy z dnia 19 października 1991 roku o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (tekst jedn. Dz. U. z 2007 roku Nr 231, poz. 1700) podaje do publicznej wiadomości, że organizuje publiczny przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości rolnej zabudowanej Żurczyn, gmina Szubin, powiat Nakło n/Notecią.

Przedmiotem przetargu jest nieruchomość rolna wymieniona w wykazie podanym do publicznej wiadomości w dniu 04.07.2007 roku i oznaczona w ewidencji gruntów jako działka:
Nieruchomość rolna zabudowana Żurczyn dz. nr 118/15 - zapisana w KW nr 20031, prowadzona przez Sąd Rejonowy w Szubinie.
Ogólna powierzchnia nieruchomości wynosi 7,4797 ha, w tym:
B-PsVI - 0,2100 ha, B-RV - 7,2697 ha.
Na przedmiotowej nieruchomości znajdują się następujące budynki i budowle:
Magazyn pasz, silos betonowy 2 szt., budynki gospodarcze 2 szt., stodoła, kuźnia, paszarnia, chlewnia 3 szt., paszarka, zasilanie elektryczne, droga dojazdowa, droga wew. k/chlweni, rowy, domeliorowanie ST. Noteci, ogrodzenie tuczarni 2 szt., transformator olejowy w budynku.

Wartość wywoławcza nieruchomości wynosi: 1.140.000,00 zł
Minimalne postąpienie: 12.000,00 zł
Wadium: 200.000,00 zł

Na wyżej wymienione działki nie ma aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego. W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Szubin przedmiotowa działka znajduje się w strefie funkcjonalno - przestrzennej, oznaczonej nr "III". Wiodącym kierunkiem rozwoju funkcjonalno - przestrzennego Żurczyna jest funkcja osadnicza z towarzyszącą rekreacją i obsługi turystyki oraz gospodarką rolna i leśną.

Przetarg odbędzie się w dniu 6.03.2008 roku, o godz. 9.00 w siedzibie Agencji Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Bydgoszczy, ul. Hetmańska 38.

Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wpłacenie wadium do dnia 4.03.2008 r., wyłącznie na rachunek w BGŻ S. A. Bydgoszcz nr 63 2030 0045 1110 0000 0047 3980, tak aby środki znalazły się na rachunku bankowym przed dniem przetargu. Dowód wpłaty wadium należy przedłożyć Komisji Przetargowej w dniu przetargu.

Zwalnia się z obowiązku wpłacenia wadium osoby fizyczne, którym przysługuje prawo do zaliczania na poczet ceny sprzedaży nieruchomości Skarbu Państwa wartości nieruchomości pozostawionych poza obecnymi granicami państwa polskiego, jeżeli w terminie do dnia 04.03.2008 r. złożą w Agencji Nieruchomości Rolnych O/T w Bydgoszczy na ręce przewodniczącego Komisji Przetargowej Pana Mariana Dzięciołowskiego, pokój 105, pisemne zobowiązanie do uiszczenia kwoty równej wysokości ustalonego wadium w razie uchylenia się od zawarcia umowy sprzedaży, oryginał zaświadczenia lub decyzji stwierdzającej uprawnienie do zaliczenia wartości pozostawionych nieruchomości na poczet ceny sprzedaży, a w przypadku spadkobierców osób wskazanych w zaświadczeniach lub decyzjach - także sądowe stwierdzenie nabycia spadku oraz dokumenty potwierdzające spełnienie warunków określonych w art. 2 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 roku o zaliczaniu na poczet ceny sprzedaży albo opłat z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości Skarbu Państwa wartości nieruchomości pozostawionych poza obecnymi granicami państwa polskiego (Dz. U. Nr 6, poz. 39).
Zaświadczenie lub decyzja przedłożona przez uczestnika przetargu który:
l wygrał przetarg - pozostaje w dyspozycji Agencji do czasu zawarcia umowy sprzedaży lub uiszczenia kwoty równej wysokości ustalonego wadium w razie uchylenia się od zawarcia umowy sprzedaży,
l nie wygrał przetargu - zostaje zwrócona niezwłocznie po zamknięciu przetargu.

Nabywca zobowiązany jest do złożenia pisemnego oświadczenia określonego w art. 28a ust. 1 ustawy z dnia 19 października 1991 roku o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (Dz. U. Nr 208, poz. 2128 z 2004 roku z póź. zm.) tj. stwierdzającego, że w wyniku zakupu ww. nieruchomości łączna powierzchnia użytków rolnych będących własnością nabywcy nie przekroczy 500 ha oraz pisemnego oświadczenia, że zapoznał się z ogłoszeniem i przedmiotem przetargu.

Osoby prawne przystępując do przetargu wraz z kopią wpłaty wadium powinni przedłożyć Komisji Przetargowej dokumenty w postaci:
l aktualnego odpisu KRS,
l uchwałę Walnego Zgromadzenia upoważniającą Zarząd do zakupu przedmiotowej nieruchomości, wraz z umocowaniem osób, które będą reprezentantem podmiotu na przetargu.

Wpłacone wadium przez:
osobę, która wygra przetarg zaliczone zostanie na poczet wykupu nieruchomości,
pozostałym uczestnikom przetargu zostanie zwrócone po jego zakończeniu na podane konto bankowe.

Wpłacone wadium przepada na rzecz Agencji gdy:
l żaden z uczestników przetargu ustnego nie zgłosi postąpienia ponad cenę wywoławczą,
l osoba, która wygra przetarg, uchyli się od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży,
l zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie oferenta, w szczególności niespełnienia wymogu określonego w art. 28a ust. 1.

Wylicytowana cena nieruchomości może zostać rozłożona na raty na okres 15 lat.

Koszty związane z ewentualnym wznowieniem granic oraz sporządzenia aktu notarialnego ponosi nabywca.

Zastrzega się prawo odstąpienia od przetargu lub jego odwołania bez podania przyczyny.

Zgodnie z art. 29 ust. 5 ww. ustawy Agencji przysługuje prawo odkupu nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa w okresie 5 lat, licząc od dnia jej nabycia od Agencji, z ujawnieniem tego prawa w księdze wieczystej.

Szczegółowe informacje uzyskać można w siedzibie Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych w Bydgoszczy, ul. Hetmańska 38 pokój 105 lub 111, tel. 345-51-25 lub 349-37-81.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3