Agencja Nieruchomości Rolnych<br>Oddział Terenowy w Bydgoszczy

Redakcja
Udostępnij:
działając na mocy ustawy z dnia 19 października 1991 roku o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa /tekst jedn. DZ. U. nr 231, poz1700 z 2007r. / podaje do publicznej wiadomości, że organizuje III publiczny przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości pochodzącej z b. PGR Rąbinek , położonej w miejscowości m. Inowrocław ul. M.Wierzbińskiego.

Przedmiotem przetargu jest nieruchomość wymieniona w wykazie podanym do publicznej wiadomości w dniu 03 sierpnia 2007 roku i oznaczona w ewidencji gruntów jako działka:
Obręb m. Inowrocław:
- dz. nr 14/17 o pow. 0,0557 ha /RIII ha. / KW 31192
Wartość wywoławcza nieruchomości wynosi: 34.500,00 zł (w tym 22% VAT)
Minimalne postąpienie: 200,00 zł
Wadium: 4.000,00 zł
W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta działka położona jest w obszarze oznaczonym symbolem 53a MNc dla którego przewiduje się min. zabudowę mieszkaniową, - MW MN MU, usługi publiczne, - UO UK UZ UA UG US UT.
Agencja sprzedaje nieruchomości na podstawie danych z ewidencji gruntów i wszelkie obmiary oraz rozgraniczenie nieruchomości może przeprowadzić nabywca na własny koszt.
Przetarg rozpocznie się dnia 14 marca 2008r. o godzinie 12.00 w Gospodarstwie Zasobu Skarbu Państwa w Administrowaniu w Kusowie w Biurze Zamiejscowym w Lubostroniu.
Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wpłacenie wadium na konto Gospodarstwa Zasobu Skarbu Państwa w Administrowaniu w Kusowie w BGŻ SA OW w Bydgoszczy nr 08 2030 0045 1110 0000 0047 4970 w terminie, aby środki pieniężne wpłynęły na rachunek najpóźniej do końca dnia poprzedzającego termin przetargu
Dowód wpłaty należy przedłożyć Komisji Przetargowej w dniu przetargu.
Uwaga: na dowodzie wpłaty wadium należy podać nazwę obrębu i nr działki.
W przetargu mogą również brać udział osób fizyczne, którym przysługuje prawo rekompensaty w formie zaliczania wartości nieruchomości pozostawionych poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej na poczet ceny sprzedaży nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa, zgodnie z ustawą z dnia 8 lipca 2005r. o realizacji prawa rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U.Nr 169, poz.1418).
Zwalnia się z obowiązku wpłacenia wadium do wysokości kwoty nie przekraczającej wysokości potwierdzonego prawa do rekompensaty osoby fizyczne, którym przysługuje prawo do rekompensaty w formie zaliczania wartości nieruchomości pozostawionych poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej na poczet ceny sprzedaży nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa, jeżeli w terminie do dnia 11. 03 2008 r. złożą w biurze GZSP w Admin. w Kusowie w Biurze Zamiejscowym w Lubostroniu na ręce przewodniczącego komisji przetargowej: pisemne zobowiązanie do uiszczenia kwoty równej wysokości nie
wniesionego wadium w przypadku uchylenia się od zawarcia umowy sprzedaży, oryginał decyzji lub zaświadczenia potwierdzających prawo do rekompensaty w formie zaliczenia wartości pozostawionych nieruchomości na poczet ceny sprzedaży, a w przypadku spadkobierców osób wskazanych w decyzjach lub zaświadczeniach także postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku oraz dowody potwierdzające spełnienie wymogów określonych w art. 2 lub art.3 ustawy z dnia 8 lipca 2005 r. o realizacji prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. Nr 169 z 2005r. poz. 1418). Osoba uprawniona zwolniona z obowiązku wniesienia wadium w części, aby zostać dopuszczona do przetargu zobowiązana jest wnieść pozostałą część wadium na ogólnych warunkach, określonych w tym ogłoszeniu. Decyzja lub zaświadczenie przedłożone przez uczestnika przetargu, który:
- wygrał przetarg pozostaje w dyspozycji Agencji do czasu zawarcia umowy sprzedaży lub uiszczenia niewniesionej kwoty równej wysokości ustalonego wadium w razie uchylenia się od zawarcia umowy sprzedaży,
- nie wygrał przetargu zostaje zwrócona niezwłocznie po zamknięciu przetargu
Nabywca zobowiązany jest do pisemnego złożenia oświadczenia określonego w art. 28a ust.1 ustawy z dnia 19 października 1991r. o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa (Dz. U .Nr 231, poz. 1700 z 2007 r.), tj. stwierdzającego, że w wyniku zakupu ww. nieruchomości łączna powierzchnia użytków rolnych będących własnością nabywcy nie przekroczy 500 ha.
Wadium wpłacone przez:
- osobę, która wygra przetarg zaliczone zostanie na poczet wykupu nieruchomości,
- pozostałym osobom zostanie zwrócone po zakończeniu przetargu.
Wpłacone wadium przepada na rzecz Agencji gdy:
- żaden z uczestników przetargu ustnego nie zgłosi postąpienia ponad cenę wywoławczą,
- osoba, która wygrała przetarg, uchyli się od zawarcia umowy notarialnej.
- zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie oferenta, w szczególności niespełnienia wymogu określonego w art. 28a ust.1.
Wylicytowana wartość płatna jest w całości przed podpisaniem aktu notarialnego.
Koszty sporządzenia umowy notarialnej ponosi nabywca.
Zastrzega się prawo odstąpienia od przetargu lub odwołania go bez podania przyczyny.
Zgodnie z art. 29 ust.5 ww. ustawy Agencji przysługuje prawo odkupu nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa w okresie 5 lat, licząc od dnia jej nabycia od Agencji, z ujawnieniem tego prawa w księdze wieczystej.
Oględzin nieruchomości będącej przedmiotem przetargu można dokonać w dowolnym terminie do dnia przetargu. Szczegółowe informacje o powyższej nieruchomości można uzyskać w Gospodarstwie Zasobu Skarbu Państwa w Administrowaniu w Kusowie w Biurze Zamiejscowym w Lubostroniu - tel. (052) 384 46 13 lub 0502 637 354.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie