Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Agnieszka Bańkowska i Małgorzata Leźnicka z UMK powołane do rad szpitala w Bydgoszczy i sanatorium w Ciechocinku

Maciej Czerniak
Maciej Czerniak
W Radzie Społecznej Szpitala MSWiA 9 (na zdj.) znalazła się dr Agnieszka Bańkowska, dyrektor Biura Zdrowia i Polityki Społecznej UM w Bydgoszczy, a przewodniczącą rady przy sanatorium "Orion" w Ciechocinku została Małgorzata Leźnicka
W Radzie Społecznej Szpitala MSWiA 9 (na zdj.) znalazła się dr Agnieszka Bańkowska, dyrektor Biura Zdrowia i Polityki Społecznej UM w Bydgoszczy, a przewodniczącą rady przy sanatorium "Orion" w Ciechocinku została Małgorzata Leźnicka Filip Kowalkowski/zdjęcie archiwalne
Marcin Kierwiński, szef resortu spraw wewnętrznych i administracji powołał nowe członkinie rad społecznych. dr Agnieszka Bańkowska, dyrektor Biura Zdrowia UM w Bydgoszczy trafiła do rady bydgoskiego szpitala MSWiA, a dr Małgorzata Leźnicka została przewodniczącą rady społecznej sanatorium "Orion" w Ciechocinku.

Kilkunastu ekspertów w dziedzinie zarządzania zdrowiem, lekarze oraz doświadczeni profesjonaliści, powołani zostali dzisiaj 5 stycznia na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do Rad Społecznych. Zastąpią na tych stanowiskach posłów i senatorów PiS - informuje MSWiA.

Wśród powołanych jest dr Agnieszka Bańkowska, obecna dyrektor Biura Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy. Bańkowska, która jest również adiunktem w Katedrze Podstaw Prawa Medycznego w Wydziale Nauk o Zdrowiu, będzie zasiadała w Radzie Społecznej Szpitala MSWiA w Bydgoszczy.

Z kolei dr Małgorzata Leźnicka, również związana z UMK (jako adiunkt w Katedrze Nauk Społecznych i Medycznych Wydziału Nauk o Zdrowiu) została przewodniczącą Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowego MSWiA "Orion" w Ciechocinku.

Czym są rady społeczne?

- Rady Społeczne powoływane są w podmiotach leczniczych MSWiA na terenie całego kraju. Do zadań członków Rad należy m.in. przedstawianie wniosków i opinii w sprawach: planów finansowych i inwestycyjnych, kredytów bankowych, regulaminu organizacyjnego czy choćby analiz i skarg wnoszonych przez pacjentów. Opiniują również kwestie dotyczące rozszerzania lub ograniczania działalności - informuje MSWiA.

"Wśród osób, które uzyskały rekomendację i powołanie do Rad Społecznych znalazły się takie autorytety jak: Agnieszka Bańkowska (dr nauk o zdrowiu); Jolanta Chełmińska (prezes łódzkiego PCK); dr hab. n. med. Waldemar Och (ordynator klinicznego oddziału neurochirurgii wojewódzkiego szpitala spec. w Olsztynie); Dawid Murawa (lekarz, prof. onkolog) czy Alicja Szymkowicz (mgr pielęgniarstwa, z oddziału rehabilitacji kardiologicznej)" - czytamy w komunikacie resortu spraw wewnętrznych.

W tej samej informacji zaznaczono również: "Dotychczas, zamiast profesjonalistów znających problemy służby zdrowia, w Radach Społecznych zasiadali w większości politycy – posłowie i senatorowie PiS. m.in. Arkadiusz Mularczyk (poseł); Czesław Hoc (senator); Marek Pęk (senator); Janina Goss; Iwona Arent (poseł); Marlena Maląg (poseł) czy Jarosław Czochara (poseł)".

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu Adam Michcik jak oddać ważny głos - na region

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska