Ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna „W kobiecym interesie” zostanie zrealizowana po raz czwarty. Kampania powstała w 2019 roku, a jej inicjatorem jest Gedeon Richter Polska, który konsekwentnie co roku przypomina Polkom o konieczności wykonywania regularnych badań ginekologicznych.
Kampania „Nie wykluczamy, badamy w kobiecym interesie”
W 2022 roku akcja odbędzie się pod hasłem „Nie wykluczamy, badamy w kobiecym interesie”. Kampania skierowana jest do wszystkich kobiet, ale szczególnie do tych z niepełnosprawnościami.
- W poprzednich edycjach kampania zwracała uwagę i wspierała kobiety w pokonywaniu różnych barier ograniczających dostępność badań, takich jak wstyd czy strach. Sytuacja kobiet z niepełnosprawnościami wymaga nie tylko wsparcia samych kobiet, ale również konieczności stworzenia dla nich miejsc opieki dostosowanych do ich potrzeb. Niestety aż 77 procent kobiet z niepełnosprawnościami nie chodzi do ginekologa regularnie, a 22 procent nie było nigdy na takiej wizycie. Co więcej, szacuje się, że w Polsce jest tylko 158 gabinetów ginekologicznych dostosowanych do potrzeb pacjentek z niepełnosprawnościami - /i] informują organizatorzy kampanii.Mobilny gabinet ginekologiczny pojawi się w Inowrocłąwiu. Takie badania można wykonać
Mobilny gabinet pojawi się także w Inowrocławiu. Zaparkuje w niedzielę, 10 lipca 2022 r., na parkingu obok krytej pływalni "Delfin" przy ul. Wierzbińskiego 11. Badania prowadzone będą w godz. 10-16. Zapisy przyjmowane będą na miejscu w dniu badania. Pacjentki posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności mogą zapisywać się również mailowo pod adresem [email protected] oraz telefonicznie, w tym poprzez SMS, pod numerem 604 217 257.
W mobilnym gabinecie w Inowrocławiu każda kobieta będzie mogła bezpłatnie wykonać komplet badań ginekologicznych.
[i] - W ramach kampanii, jak co roku, zrealizowana zostanie akcja konsultacji z szerokim bezpłatnym pakietem badań ginekologicznych (badanie piersi, USG ginekologiczne, cytologia oraz test na obecność wirusa HPV)
- informują organizatorzy.
Mobilny gabinet ginekologiczny dostosowany jest do osób niepełnosprawnych
Co istotne, mobilny gabinet dostosowany jest do potrzeb kobiet z różnymi niepełnosprawnościami (m. in. ruchu, wzroku czy słuchu):
- podnośnik i wózek rehabilitacyjny,
- odpowiednia przestrzeń manewrowa,
- przeszkolony personel pomocniczy, w tym asystent medyczny,
- tłumacz polskiego języka migowego (online),
- niezbędne dokumenty i formularze przetłumaczone na alfabet Braille’a,
- niezbędne dokumenty i formularze przetłumaczone na polski język migowy,
- pętla indukcyjna.
- Dostosowanie mobilnego gabinetu ginekologicznego do potrzeb kobiet z niepełnosprawnościami było dla nas kluczowym wyzwaniem w tej edycji bezpłatnych badań profilaktycznych. Dzięki wskazówkom partnerów Fundacji Kulawa Warszawa oraz Fundacji Avalon wyposażyliśmy gabinet w odpowiedni sprzęt i zapewniliśmy udogodnienia komunikacyjne, które sprawią, że pacjentki nie tylko z niepełnosprawnością ruchową, ale również wzroku czy słuchu będą czuć się u nas komfortowo. Przeszkoliliśmy personel medyczny i asystujący, stworzyliśmy dokumenty w alfabecie Braille’a, mamy tłumacza polskiego języka migowego oraz pętlę indukcyjną i podnośnik - mówi Aneta Grzegorzewska z Gedeon Richter Polska.
