https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W szpitalu w Grudziądzu zoperowano olbrzymiego guza jajnika. Z sukcesem! Wkrótce "Biała sobota" i okazja do wykonania badań profilaktycznych

Aleksandra Pasis
W szpitalu w Grudziądzu wycięto pacjentce olbrzymiego guza jajnika
W szpitalu w Grudziądzu wycięto pacjentce olbrzymiego guza jajnika Facebook/Szpital Grudziądz
Na początku października kadra oddziału chorób kobiecych i ginekologii onkologicznej grudziądzkiego szpitala stanęła przed wyzwaniem, jakim było usunięcie po raz kolejny olbrzymiego guza jajnika. - To niestety świadczy o tym, że problem niebadania się wśród kobiet jest wciąż poważny - zauważają grudziądzcy medycy.

To była już kolejna operacja pacjentki z guzem - gigantem. Latem br. zespół medyków zoperował pacjentkę, której guz ważył 14,5 kg i mierzył 40 cm. Tym razem wyzwanie było podobne. Guz był nieco mniejszy: miał 34 cm na 21 cm na 15 cm! Mimo tego, to nadal była olbrzymia zmiana!

Jak się dowiadujemy guz okazał się na szczęście guzem o granicznej złośliwości. - Rokowanie dla pacjentki jest bardzo dobre. W czwartej dobie po operacji została wypisana do domu - mówi dr n.med. Paweł Sadłecki, koordynator Oddziału Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej.

Kadra oddziału chorób kobiecych i ginekologii onkologicznej podkreśla, że pomimo, że powyższa historia kończy się szczęśliwie, warto pamiętać, że kluczem do uzyskania dobrych wyników leczenia jest wczesne wykrycie zmiany, możliwe dzięki regularnym badaniom profilaktycznym.

Zachęcamy wszystkie Panie do regularnych wizyt u ginekologa, wczesna diagnoza naprawdę może uratować życie! - czytamy na Facebook-u szpitala w Grudziądzu.

"Biała sobota" w szpitalu już 19 października! Sprawdź z jakich badań profilaktycznych możesz skorzystać

I już niedługo będzie taka okazja! 19 października szpital w Grudziądzu organizuje akcję pod hasłem "Biała sobota". Potrwa ona na terenie szpitala w godz. 9 - 13. Z jakich badań profilaktycznych będzie można skorzystać i dla jakich grup wiekowych są dedykowane?

  • badania mammograficzne dla pań w wieku 45-74 lata – niezależnie od miejsca zamieszkania, po upływie 2 lat od poprzedniego badania – Pracownia Mammograficzna, II piętro, budynek D, pokój nr 241.  Zapisy pod nr tel. 56 641 4616.

  • cytologia płynna (LBC) dla pań w wieku 25-64 lata, po upływie 3 lat od ostatniego badania – Poradnia Położniczo-Ginekologiczna, parter, budynek D, gabinet nr 2. Zapisy pod nr tel. 56 641 4187 lub 56 641 4185.

  • USG dla kobiet w ciąży oraz USG ginekologiczne. Rejestracja pacjentek odbywać się będzie pod nr tel. 56 641 4199.

  • badania spirometryczne z poradą antynikotynową dla osób powyżej 40. r. ż. palących papierosy - Oddział Pulmonologiczny, Pracownia Spirometryczna, budynek O, parter. Bez zapisów.

  • pomiar podstawowych parametrów życiowych przez ratowników medycznych (ciśnienie tętnicze, cukier oraz puls) – budynek D, parter, przy Centralnej Rejestracji

Trwa głosowanie...

Czy robisz regularne badania kontrolne zdrowia?

Ponadto będzie możliwość wykonania badań w ramach programu "40 plus" w laboratorium analitycznym (ul. Rydygiera 15/17, I piętro, budynek B.) Mogą z nich skorzystać osoby, które: skończyły 40 lat; nie korzystały wcześniej z Programu Profilaktyka 40 PLUS lub skorzystały z niego, ale minęło co najmniej 12 miesięcy od pierwszych badań w ramach programu; wypełniły ankietę w Internetowym Koncie Pacjenta.

Przygotowana zostanie także akcja "Drzwi otwarte w Oddziale Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej".  W jej ramach będzie można zwiedzić m. in. sale porodowe, sale cięć cesarskich, szkołę rodzenia, gabinet dla pacjentek z niepełnosprawnością.

Także będzie okazja do skorzystania z konsultacji psychologicznych (budynek D, parter, gabinet nr 14 Poradnia Logopedyczna), a także lekarzy specjalistów rehabilitacji medycznej w zakresie oceny kręgosłupa, klatki piersiowej, kolan i stóp u dzieci i młodzieży do 18 r. ż. Te konsultacje będą prowadzone w poradni wad postawy ( budynek D, I piętro, gabinety nr 131, 132.)

Porad będą udzielali urzędnicy z "Sanepidu" i ZUS-u. Ich stoiska będą przy Centralnej Rejestracji. Chętni także tutaj znajdą przedstawicieli stowarzyszenia „Niewidzialna Ręka”, którzy będą prowadzili rejestrację do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Badania, porady i konsultacje będą udzielane bezpłatnie.

Warto to wiedzieć

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska