30 tysięcy na wypłaty
W Rypinie przeszukano trzy lokale, ponieważ podejrzewano, że może być organizowany w nich nielegalny hazard z wykorzystaniem sieci internetowej. Znaleziono tam między innymi monitory dotykowe, wpłatomaty, modemy i telefony komórkowe oraz ponad 30 tys. złotych w gotówce przeznaczone na wypłatę wygranych.
Na zatrzymanych urządzeniach przeprowadzono eksperymenty procesowe, które potwierdziły, że służyły one do prowadzenia nielegalnej działalności. W sprawie przesłuchano również przebywających w lokalach graczy i obsługę. Co ciekawe, w jednym z przeszukiwanych punktów, obsługa w momencie wkroczenia funkcjonariuszy KAS zerwała połączenie komputerów z serwerami hazardowymi próbując utrudnić zebranie dowodów.
Hazard w kontenerze
Podobnej likwidacji punktu z nielegalnymi urządzeniami do gier dokonali mundurowi z KAS w jednej z podtoruńskich miejscowości. Tym razem hazardowi przestępcy interes ulokowali w kontenerze, w którym przez całą dobę oferowali możliwość gry na „urządzeniach logicznych”. Funkcjonariusze w kontenerze znaleźli 4 automaty do gier, router oraz gotówkę na wypłaty dla graczy, którą organizatorzy próbowali ukryć w schowku pod gniazdem elektrycznym.
Organizatorom tych nielegalnych procederów, grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech oraz kara administracyjna w wysokości 100 tys. złotych od każdego urządzenia, na którym prowadzono gry. Z odpowiedzialnością za przestępstwo skarbowe muszą również liczyć się uczestnicy gier hazardowych, prowadzonych niezgodnie z prawem.
Tylko od początku tego roku, funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Służby Celno-Skarbowej, zabezpieczyli już 160 nielegalnych automatów lub zestawów komputerowych służących hazardowi.
Zobacz wideo: Rynek pracy odporny na pandemię