Każdego roku działacze towarzystwa rzucają twórcom inne wyzwanie. Tym razem mieli oni za zadanie wykonać swojego Anioła Stróża. By ograniczyć liczbę prac, w poprzednich latach było ich bardzo dużo, konkurs adresowano wyłącznie do mieszkańców powiatu nakielskiego.
Wernisaż z muzyką
Wykonane prace znajdują się obecnie w Muzeum Ziemi Krajeńskiej. To tu 27 listopada odbędzie się otwarcie pokonkursowej wystawy oraz rozdane zostaną nagrody laureatom. Uroczystość uświetni koncert w wykonaniu Sandry Jarońskiej i Emilki Wiechowskiej (śpiew i gra na instrumentach klawiszowych).
W weekend w murach zabytkowego spichrza przy ul. Pocztowej w Nakle spotkali się działacze "Domana" i konkursowe jury, by obejrzeć Anioły Stróże i wybrać laureatów.
Jurorom przewodzi w tym roku Łukasz Płotkowski, bydgoski grafik. W ocenianiu prac - a możemy potwierdzić, że nad każdym aniołem dyskutowano zażarcie - pomagali mu: Jan Siejna i Arkadiusz Krzemiński.
W tegorocznej edycji konkursu bardzo dużo prac wykonały osoby niepełnosprawne z Mroczy i Nakła. Mniej jest prac uczniów Piotra Wolińskiego czy Renaty Domagały-Wruk, twórców ludowych z Kcyni. Miasto reprezentują za to wychowankowie Zakładu Poprawczego.