Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ankieterzy odwiedzą mieszkańców Grudziądza. Będą pytać o ciepło

(dxc)
O co będą pytać ankieterzy? Głównie o to czym ogrzewamy mieszkanie i czy jesteśmy w przyszłości zainteresowani wymianą systemu grzewczego.
O co będą pytać ankieterzy? Głównie o to czym ogrzewamy mieszkanie i czy jesteśmy w przyszłości zainteresowani wymianą systemu grzewczego. Archiwum GP
Mieszkańców domów jednorodzinnych będą odwiedzać od 7 do 26 października. Będą wyposażeni w specjalne identyfikatory.

Adam Piotrowski, taksówkarz mieszka w domu jednorodzinnym i przed ankieterami drzwi na cztery spusty nie ma zamiaru zamykać. - Chętnie odpowiem na pytania - mówi mieszkaniec osiedla Strzemięcin.

O co będą pytać? Głównie o to czym ogrzewamy mieszkanie i czy jesteśmy w przyszłości zainteresowani wymianą systemu grzewczego. Udział w ankiecie jest dobrowolny, jeśli wszystko pójdzie sprawnie, może potrwać raptem kilka minut. Nie trzeba nawet podawać imienia i nazwiska, ani innych danych osobowych. Zebrane informacje zostaną wykorzystane podczas przygotowywania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla naszego miasta.

Zajmie się tym Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii. Dokument pozwoli miastu pozyskiwać z Unii Europejskiej pieniądze na „czyste” projekty, m.in. termomodernizację budynków użyteczności publicznej.

Poproszę legitymację!

Ankieterzy mieszkańców będą odwiedzać do 26 października. Będą wyposażeni w identyfikatory i kopie pisma przewodniego podpisanego przez prezydenta miasta. Na prośbę właściciela posesji mają obowiązek się wylegitymować. Kiedy możemy się ich spodziewać? Trudno powiedzieć, bo godzinowego harmonogramu nie ma.

- Ankieterzy odwiedzą w sumie ok. 3700 budynków. Jeśli kogoś nie zastaną, to wrócą tam jeszcze raz w późniejszym terminie - tłumaczy Łukasz Polakowski z Fundacji na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii.

Możemy pomóc

Kowalski może zapytać: „Co będę z tego miał, że odpowiem na pytania”? Po pierwsze, pomoże w przygotowaniu ważnego dla miasta Planu.

- Ponadto miasto na jego podstawie będzie mogło np. pozyskać pieniądze na dofinansowanie wymiany systemów ogrzewania w domach mieszkańców - dodaje Polakowski.

Adam Piotrowski komentuje: - Palę u siebie węglem, bo mi się najbardziej to opłaca. Ale gdyby można było pozyskać pieniądze na instalację alternatywnego systemu na gaz, to być może bym to zrobił.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska