Anwil Włocławek czwarty w Stepas Butautas Cup

(as)
MVP Anwilu wybrano Krzysztofa Szubargę, który średnio zdobywał ponad 14 pkt.
MVP Anwilu wybrano Krzysztofa Szubargę, który średnio zdobywał ponad 14 pkt. Piotr Kieplin
W czwartek podopieczni trenera Dainiusa Adomaitisa pokonali Chimik Jużny, ale potem przegrali dwa mecze. Sukces 74:71 (19:18, 19:15, 18:20, 18:18) z Ukraińcami dał Boykin, który trafił "3" równo z końcową syreną.

Punkty : Szubarga 19, Boykin 17, Wright 11, Frasunkiewicz 6, Hajrić 6, Ginyard 5, Weeden 4, Sokołowski 3, Seweryn 2, Maciejewski 1, Bartosz 0, dla Chimika: Joseph 19, Deane 13. W sobotę Anwil przegrał z Żalgirisem Kowno 61:76 (14:16, 12:22, 23:15, 20:17).
Punkty : Wright 12, Boykin 10, Szubarga 10, Ginyard 10, Frasunkiewicz 9, Hajrić 5, Seweryn 3, Bartosz 2, Maciejewski i Sokołowski 0, dla Żalgirisu: Jankunas 17, Lafayette 13, D. Lavrinović 12, K. Lavrinović 12.

Przez kilka pierwszych minut włocławianie grali jak równy z równym z wyżej notowanym gospodarzem imprezy - po celnym rzucie za 3 punkty Boykina było 9:11, a że po chwili jego akcję powtórzył Ginyard, po 1. kwarcie Anwil przegrywał jedynie 14:16. Niestety, Jankunas, skrzydłowy Żalgirisu, w 1. połowie zdobył 13 pkt., dwie "3" przez ręce dodał Lafayette i 2. kwartę gospodarze wygrali różnicą 10 pkt.

Anwil zaczął dobrze 2. połowę, bo od celnego rzutu za 3 Seweryna, lecz w kolejnych minutach znowu dominowali rywale. Trener Adomaitis nie mógł za dużo rotować, bo ze składu wypadł Weeden, który ma lekki uraz kolana.

- Gdybym był na parkiecie, odciążyłbym "Szubiego" na rozegraniu i dodał kilka punktów - przyznał Amerykanin. Ekipa z Kowna spokojnie kontrolowała przebieg gry i Anwil nie był w stanie zbliżyć się na dystans bliższy niż 12 pkt.

W niedzielę Anwil zagrał o 3. miejsce z BC Niżny Nowogród. Rosjanie pokonali "Rottweilery" 78:67 (26:18, 17:15, 21:11, 14:23).
Punkty : Hajrić 14, Szubarga 14, Ginyard 14, Boykin 10, Wright 7, Frasunkiewicz 3, Seweryn 3, Bartosz 2, Maciejewski i Sokołowski 0, dla BC: Brezec 18, Antonov 14.

Początek zdecydowanie nie należał do włocławian, którzy po 8 minutach przegrywali 6:17, a w połowie 2. kwarty 20:33. Po zmianie stron podopieczni Adomaitisa próbowali zagrać więcej piłek przez środek, niestety, skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Tymczasem w formie był Antonov, który serią punktów sprawił, że w 28. min Niżny prowadził już 59:40. Anwil się nie poddawał (56:66), ale Brezec zdobył 10 pkt. i przypilnował wygranej.

W finale turnieju Żalgiris Kowno po zaciętej walce i dogrywce pokonał łotewski VEF105:101.