To kolejna inicjatywa włocławskiego Anwilu promująca ekologię. Wcześniej firma ta prowadziła między innymi skierowaną do szkół i przedszkoli akcję "Drzewo za butelkę", w ramach której we Włocławku posadzono dziesiątki drzew i krzewów.
Ekologiczna Akademia Umiejętności to projekt adresowany do nauczycieli przyrody, opiekunów przedszkolnych i wychowawców. - Ma on na celu poszerzenie wiedzy z zakresu ochrony i kształtowania środowiska- mówi Magdalena Ozimek, krajowy koordynator Ekologicznej Akademii Umiejętności ze spółki "Chemeko". Ponadto słuchacze będą mogli zapoznać się z rodzajem i skalą oddziaływania Anwilu na środowisko oraz działaniami podjętymi przez tę firmę na rzecz jego ochrony.
Chemia przyjazna środowisku
W ramach programu Ekologicznej Akademii Umiejętności odbędzie się do mają przyszłego roku pięć kilkugodzinnych sesji. Poświęcone one będą takim zagadnieniom jak "Gospodarka odpadami", "Ochrona atmosfery". "Gospodarka wodno-ściekowa", "Chemia przyjazna ludziom i środowisku" Słuchacze dowiedzą się o rodzaju i ilości emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń, sposobach ich minimalizacji, monitoringu jakości powietrza, racjonalizacji zużycia wody. Planowane są też wycieczki m.in. do oczyszczalni ścieków Anwilu, elektrociepłowni, na składowisko odpadów.
Jeden z dwóch
Anwil są jest jednym z dwóch ośrodków w Polsce, które podjęły się organizacji zajęć dydaktycznych w ramach Ekologicznej Akademii Umiejętności. W zajęciach uczestniczy 19 pedagogów z włocławskich szkół podstawowych i przedszkoli. W piątek otrzymali oni indeksy z rąk Macieja Trojnarskiego prezesa Anwilu i Jacka Różyckiego, prezesa Chemeko, spółki, która zajmuje się sprawami ochrony środowiska.