Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Apel wojewody Mikołaja Bogdanowicza do prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy

Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz Archiwum
- Apeluję o zaprzestanie rozpowszechniania dezinformacji i wzbudzania niepokoju w trudnej sytuacji, w której wszyscy się znajdujemy - czytamy w liście otwartym wojewody Mikołaja Bogdanowicza do prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy.

Oto list:

"Szanowny Panie Prezydencie,
Apeluję o zaprzestanie rozpowszechniania dezinformacji i wzbudzania niepokoju w trudnej sytuacji, w której wszyscy się znajdujemy. Szczególnie niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest posługiwanie się dramatem mieszkańców regionu w walce politycznej. Rozumiem, że należy Pan do opozycji, jednak teraz nie czas na politykierstwo.
Kierowany przeze mnie sztab kryzysowy pracuje, panujemy nad sytuacją i jesteśmy gotowi do kolejnych działań. Na pierwszej linii walkę z pandemią prowadzą lekarze, pielęgniarki, pracownicy pogotowia, epidemiolodzy i wiele innych służb. Dajemy z siebie wszystko dzień i noc. Tymczasem Pan jest jedynym, podkreślam, jedynym kujawsko-pomorskim samorządowcem, który nie podjął efektywnej współpracy z administracją rządową w zakresie przeciwdziałania pandemii w naszym województwie. Pana aktywność w tym względzie sprowadza się do komentowania bieżących wydarzeń w mediach społecznościowych, insynuowania rzekomego ukrywania informacji i powielania "fakenewsów", czyli krótko mówiąc rozbudzania społecznych emocji. Myślę, że mieszkańcy mogą oczekiwać od Pana znacznie więcej.
Nigdy nie zgodzę się na wykorzystywanie dramatycznej sytuacji do partyjnych rozgrywek, które są przejawem braku szacunku dla rzeszy ciężko pracujących ludzi.
Apeluję do Pana o opamiętanie się i podjęcie konstruktywnej współpracy dla dobra mieszkańców.
Z poważaniem
Mikołaj Bogdanowicz
Wojewoda Kujawsko-Pomorski"

List ten ma związek z informacjami, jakie na Facebooku zamieszczał prezydent Ryszard Brejza.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował w czwartkowy wieczór, że w Inowrocławiu pojawił się pierwszy przypadek koronawirusa. Więcej informacji miał zdradzić w piątkowy poranek. Dotąd tego jednak nie zrobił.

W międzyczasie Ryszard Brejza przekazał mieszkańcom informacje świadczące o wielu zaniedbaniach, jakie służby popełniły w tym konkretnym przypadku. Podał również, iż inowrocławianka, u której stwierdzono koronawirusa, zmarła. Bydgoski szpital wystosował komunikat, że do szpitala dotarły wyniki testu, które wskazały wynik ujemny.

Szczegółowo opisaliśmy ten problem w artykule:Koronawirus w Inowrocławiu? Pacjentka zmarła w bydgoskim Juraszu. Jest komunikat szpitala w Bydgoszczy

Dziś po raz kolejny poprosiliśmy rzecznika wojewody o jednoznaczną odpowiedź: czy w Inowrocławiu stwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem, czy też nie? Odpowiedzi dotąd nie otrzymaliśmy.

Jedno jest pewne. W danych podawanych przez Ministerstwo Zdrowia inowrocławianka ciągle nie jest ujęta wśród osób, które zmarły z powodu koronawirusa.

Oto odpowiedź prezydenta Ryszarda Brejzy na list wojewody:

"Szanowny Panie Wojewodo,
ze smutkiem przyjąłem Pana list otwarty, bo smutny to czas dla nas wszystkich. Walczymy ze śmiertelnym zagrożeniem, do dziś wydawało mi się, że wspólnie. Fatalne przygotowanie szpitali w sprzęt, wielodniowe opóźnienia w przekazywaniu nam informacji o osobach odbywających kwarantannę, to fakty których nie ukrywam i nie zamierzam ukrywać. Niepotrzebne jest to Pana polityczne zacietrzewienie. Dobrze jest nerwy trzymać na wodzy, bo koronawirus atakuje każdego, nie zapytując o jego poglądy polityczne... Więcej otwartości mniej zacietrzewienia.
Z poważaniem
Prezydent Miasta Inowrocławia
Ryszard Brejza
"

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska