Artego Bydgoszcz - Perfumerias Avenida w Eurocup Women [zdjęcia]

DS
ARTEGO - PERFUMERIAS 64:78Kwarty: 15:21, 16:25, 20:12, 13:20ARTEGO: Kiesel 16, Miskiniene 14, O’Neill 10 (2), Międzik 6 (2), Poboży 6 - Rymarenko 12 (3), Michałek 0.PERFUMERIAS: Hayes 26 (3), Domingues 11 (1), Loyd 10 (2), Fagbenle 3 - Vitola 13, Gil 6, Hof 4,  Samuelson 3 (1), Aragones 2, Cazorla 0. Zespół z Hiszpanii potwierdził w Bydgoszczy dobrą dyspozycję nie tylko z Eurocup Women, ale także z rodzimej ligi. Wtych pierwszych rozgrywkach nie przegrał meczu, a w drugich lideruje z dwoma porażkami.Bydgoszczanki fatalnie zaczęły spotkanie. Nie trafiały rzutów i nadziewały się na kontry rywalek. Po niespełna trzech minutach przegrywały 0:10! Na szczęście nie zniechęciły się takim obrotem sprawy, tylko sukcesywnie odrabiały straty. W 13. minucie przegrywały zaledwie 21:23 i wydawało się, że za chwilę przejmą inicjatywę nad meczem. Niestety, znowu powtórzyła się sytuacja z początku meczu kiedy traciły punkty seriami. W efekcie na przerwę schodziły ze stratą aż 15 „oczek” (31:46). Stało się tak głównie z powodu słabiutkiej skuteczności rzutów za dwa, która po 20 minutach była na poziomie ledwie 33 procent. Rywalki zanotowały prawie dwukrotnie lepszy ten wskaźnik.Trzecia kwarta w wykonaniu podopiecznych Tomasza Herkta była dużo lepsza. Były agresywniejsze w obronie i skuteczniejsze w ataku. Udało się odrobić ponad połowę strat. Dobra passa trwała do 33. minuty. Wtedy Artego przegrywało zaledwie 54:58. Bydgoskie zawodniczki przestały trafiać, a na dodatek popełniały proste błędy w ataku. Rywalki skwapliwie z tego skorzystały i szybko zdobyły osiem „oczek” z rzędu. Potem kontrolowały boiskowe wydarzenie, na niewiele pozwalając miejscowym.Rewanż w Hiszpanii w środę o godz. 20.30. Na kolejnych stronach zdjęcia kibiców oraz fotki z meczu
ARTEGO - PERFUMERIAS 64:78Kwarty: 15:21, 16:25, 20:12, 13:20ARTEGO: Kiesel 16, Miskiniene 14, O’Neill 10 (2), Międzik 6 (2), Poboży 6 - Rymarenko 12 (3), Michałek 0.PERFUMERIAS: Hayes 26 (3), Domingues 11 (1), Loyd 10 (2), Fagbenle 3 - Vitola 13, Gil 6, Hof 4, Samuelson 3 (1), Aragones 2, Cazorla 0. Zespół z Hiszpanii potwierdził w Bydgoszczy dobrą dyspozycję nie tylko z Eurocup Women, ale także z rodzimej ligi. Wtych pierwszych rozgrywkach nie przegrał meczu, a w drugich lideruje z dwoma porażkami.Bydgoszczanki fatalnie zaczęły spotkanie. Nie trafiały rzutów i nadziewały się na kontry rywalek. Po niespełna trzech minutach przegrywały 0:10! Na szczęście nie zniechęciły się takim obrotem sprawy, tylko sukcesywnie odrabiały straty. W 13. minucie przegrywały zaledwie 21:23 i wydawało się, że za chwilę przejmą inicjatywę nad meczem. Niestety, znowu powtórzyła się sytuacja z początku meczu kiedy traciły punkty seriami. W efekcie na przerwę schodziły ze stratą aż 15 „oczek” (31:46). Stało się tak głównie z powodu słabiutkiej skuteczności rzutów za dwa, która po 20 minutach była na poziomie ledwie 33 procent. Rywalki zanotowały prawie dwukrotnie lepszy ten wskaźnik.Trzecia kwarta w wykonaniu podopiecznych Tomasza Herkta była dużo lepsza. Były agresywniejsze w obronie i skuteczniejsze w ataku. Udało się odrobić ponad połowę strat. Dobra passa trwała do 33. minuty. Wtedy Artego przegrywało zaledwie 54:58. Bydgoskie zawodniczki przestały trafiać, a na dodatek popełniały proste błędy w ataku. Rywalki skwapliwie z tego skorzystały i szybko zdobyły osiem „oczek” z rzędu. Potem kontrolowały boiskowe wydarzenie, na niewiele pozwalając miejscowym.Rewanż w Hiszpanii w środę o godz. 20.30. Na kolejnych stronach zdjęcia kibiców oraz fotki z meczu Tomasz Czachorowski
W pierwszym meczu 1/8 finału Eurocup Women Artego Bydgoszcz przegrało z Perfumerias Avenida 64:78. Rewanż w przyszłą środę w Hiszpanii.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani