Aula UMK nabrała nowych kolorów

  Aula UMK nabrała nowych kolorów

  Lech Kamiński

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Wnętrze sali zostało odarte do gołego betonu. Modernizacja sali i odnowienie elewacji będzie kosztowało 10,5 mln zł

  Wnętrze sali zostało odarte do gołego betonu. Modernizacja sali i odnowienie elewacji będzie kosztowało 10,5 mln zł ©Lech Kamiński

  Jak aula UMK wygląda po remoncie? Dowiemy się tego w najbliższy wtorek.
  Wnętrze sali zostało odarte do gołego betonu. Modernizacja sali i odnowienie elewacji będzie kosztowało 10,5 mln zł

  Wnętrze sali zostało odarte do gołego betonu. Modernizacja sali i odnowienie elewacji będzie kosztowało 10,5 mln zł ©Lech Kamiński

  Do oficjalnego otwarcia auli po modernizacji UMK nie chce pokazać, jak teraz prezentuje się największa sala uniwersytetu. Mirosław "Maurycy" Męczekalski, dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" zdradza jednak: - Efekt jest naprawdę ujmujący. Aula wygląda jak nowa, ponieważ wszystko zostało zdemontowane, a zamontowane nowe elementy są z wykonane z nowoczesnych materiałów, poprawiających akustykę i energooszczędnych.

  Kompleksowy remont jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków uniwersytetu rozpoczął się w październiku 2013 r. Po 40 latach wnętrze uczelnianej auli zostało obdarte do gołego betonu. Zmianie uległ m.in. wystrój i kolorystyka sali. W obiekcie są nowe sufity, podłogi i fotele.

  - Kolorystycznie sala audytoryjna i foyer stworzą jedną całość. Większość ścian pokryje brąz. Panele w sali będą brązowe, siwe i białe, sufity - jasne, a zewnętrzna fasada siwa - tłumaczył "Pomorskiej" w kwietniu Adam Szymański, koordynator ds. inwestycji firmy Bud-Eko z Torunia.

  Zobacz także: Do auli UMK wkracza nowoczesność. Remont trwa [zdjęcia, wideo]
  Wymieniono także wysłużone instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i klimatyzacyjne. Budynek zyskał także nowy system przeciwpożarowy, alarmowy, monitoring oraz oświetlenie, nagłośnienie, ekran kinowy i projektor multimedialny. W foyer powstał punkt Centrum Promocji i Informacji UMK. Wyremontowano szatnię i łazienki. Zmiany są również na zapleczu - inny, bardziej funkcjonalny układ pomieszczeń oraz dodatkowe sanitariaty.
  Obecnie trwa jeszcze remont elewacji budynku. Całość pochłonie 10,5 mln zł.

  Pierwszą imprezą w odnowionej auli będzie Salon Maturzystów, który rusza we wtorek i zagości w Toruniu przez dwa dni. Młodzież, którą w tym roku szkolnym czeka egzamin dojrzałości spotka tutaj przedstawicieli 17 uczelni publicznych i niepublicznych. Na UMK swoje stoiska wystawią m.in.: politechniki w Gdańsku i Łodzi, Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych i uniwersytety z Poznania, Bydgoszczy i Łodzi.

  Podczas tegorocznego wydarzenia tematem głównym są zmiany w maturze 2015. Eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej odpowiedzą na pytania o kształt oraz zasady egzaminu z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. Podpowiedzą też na co zwrócić szczególną uwagę i jakie kryteria będą brane do oceny. Porad maturzystom udzielać mają również psychologowie, doradcy edukacyjno-zawodowi oraz eksperci rynku pracy. Swoją ofertę zaprezentują też wydawnictwa edukacyjne, organizatorzy kursów, szkoły językowe, instytucje certyfikujące oraz firmy przygotowujące do matury.

  Stoiska będą czynne w godz. 8.30-15.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej