MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Baczność! Spocznij! Akcja "Drzwi otwarte" w III Liceum Ogólnokształcącym w Grudziądzu. Mamy zdjęcia

Piotr Bilski
Piotr Bilski
III Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu chwali się klasami mundurowymi. Jak było na drzwiach otwartych zobacz w naszej galerii>>>>
III Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu chwali się klasami mundurowymi. Jak było na drzwiach otwartych zobacz w naszej galerii>>>>Piotr Bilski
Wizytówką III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Grudziądzu są klasy mundurowe, wstępnie przygotowujące uczniów do służby w Wojsku Polskim lub Państwowej Straży Pożarnej. Tym III LO chwaliło się podczas "drzwi otwartych" dla ósmoklasistów.

Drzwi otwarte w III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Grudziądzu

III Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu już od kilku lat prowadzi klasy mundurowe związane z wojskiem. W ubiegłym roku po raz pierwszy otwarto tutaj klasę "strażacką", która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na to, że będzie tak także w czasie trwającego właśnie naboru, liczy grono pedagogiczne III LO w Grudziądzu.

W poniedziałek( 27 maja), w czasie akcji "Drzwi otwarte", III LO odwiedziło wielu tegorocznych ósmoklasistów, którzy właśnie podejmują decyzje dotyczące dalszej ścieżki edukacyjnej.

O tym, na co mogą liczyć przyszli uczniowie III LO nastolatkom kończącym naukę w podstawówkach opowiadał Łukasz Piasecki, dyrektor III LO w Grudziądzu.

Podczas "Drzwi otwartych", III LO chwaliło się głównie klasami mundurowymi.

Klasy mundurowe w III LO w Grudziądzu

Uczniowie, którzy ubiegają się o przyjęcie do III LO w Grudziądzu wybierają czy chcą się uczyć w klasie o profilu ogólnym, czy też mundurowo-pożarniczym.

  • Pierwsza z nich, jak każda "zwykła" klasa ogólniaka, przeznaczona jest dla uczniów, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o swojej karierze zawodowej.

  • Natomiast klasa mundurowo-pożarnicza przeznaczona jest dla tych, którzy myślą o podjęciu w przyszłości pracy w służbach mundurowych, np., wojsku albo straży pożarnej.

Uczniowie klas mundurowych biorą udział w dodatkowych zajęciach m.in.: podstaw samoobrony, musztry, ceremoniału wojskowego.

O edukacji w Grudziądzu pisaliśmy też:

Partnerami III LO w prowadzeniu klas mundurowych są Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu, jednostki strzeleckie oraz wojskowe, m.in. Centrum Szkolenia Logistyki, Jednostka Wojskowa 1109 oraz 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej.

Szkoła udostępnia uczniom własną wirtualną strzelnicę, którą prezentowaliśmy TUTAJ. Uczniowie "mundurówki" uczestniczą też w zajęciach terenowych w jednostkach wojskowych oraz podczas organizowanych obozów.

Uczniowie klas mundurowych mają możliwość wstąpienia w szeregi Związku Strzeleckiego "Strzelec".

Niestety, iII LO w Grudziądzu na tę chwilę nie uczestniczy w programie Certyfikowane Klasy Wojskowe prowadzonym przez MON, co dałoby absolwentom m.in. dodatkowe punkty gdyby chcieli kontynuować naukę na studiach wojskowych albo podczas naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Jak było na "Drzwiach otwartych" w III LO w Grudziądzu zobacz na zdjęciach w naszej galerii poniżej

Trwa głosowanie...

Czy wybrałeś/aś już szkołę średnią?

O mundurowych w Grudziądzu piszemy też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska