Piotr Rzepecki
Motor Lublin drugim finalistą barażu o Fortuna 1. Ligę. Podopieczni Goncaio Feio o awans na zaplecze zagrają ze Stomilem Olsztyn. Dziś pokonali w półfinale Kotwicę Kołobrzeg 2:1. Najpierw doprowadzili do dogrywki trafiając w doliczonym czasie gry, później zdobyli gola na wagę awansu właśnie w dogrywce.

Motor Lublin drugim finalista barażu o Fortuna 1. Ligę

Drużyna z Lublina właściwie w ostatnim momencie wskoczyła do pociągu o nazwie "baraże o Fortuna 1. Ligę" remisując w Warszawie z Polonią 1:1 i wypychając ze strefy barażowej KKS Kalisz, który wydawał się pewniakiem do gry w play-offach.

Podopieczni Goncaio Feio wyglądali dobrze w tym meczu, od początku starając się narzucić swoje warunki gry. Goście nie byli wspierani przez swoich kibiców z uwagi na zamknięcie sektora przyjezdnych w Kołobrzegu.

Zgody na udział w wydarzeniu sympatyków klubu ze stolicy województwa lubelskiego nie wyraziła policja, co zapewne ma pewien związek z sytuacją z 19 maja, kiedy to Motor grał mecz ligowy w Kołobrzegu. Więc o tej sprawie pisaliśmy w artykule poniżej.

Motor gra dalej. Sytuacji w meczu jak na lekarstwo

Jeszcze przed przerwą doszło do dogodnej sytuacji dla obu stron. Najpierw na bramkę gospodarzy uderzał Michał Król. Strzał głową 23-latka został jednak obroniony. Odpowiedział Paweł Łysiak. Uderzenie pomocnika Kotwicy spotkało się z obroną bramkarza gości.

W drugiej połowie groźnych sytuacji wcale nie było więcej. Oglądaliśmy kilka ciekawych prób z dalszej odległości. Strzału zza pola karnego próbował między innymi piłkarz Kotwicy Sebastian Murawski.

Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kotwica otworzyła wynik. Z rzutu karnego uderzył Paweł Łysiak. Ręką we własnym polu karnym zagrał Filip Wójcik i sędzia Bartosz Frankowski nie miał wyboru - musiał wskazać na jedenasty metr.

Historia jak z filmu. Gol w doliczonym czasie gry i drugi w dogrywce

W doliczonym czasie gry kibice na stadionie w Kołobrzegu przeżyli prawdziwy szok. Minutę przed końcem meczu gola na 1:1 zdobył Piotr Ceglarz i utrzymał Motor w grze doprowadzając do dogrywki.

W tej groźnych sytuacji było sporo. Świetniej sytuacji dla Kotwicy nie wykorzystał Łukasz Wolsztyński, który pomylił się tuż pod bramką gości i uderzył obok słupka.

W drugiej połowie dogrywki to goście byli skuteczniejsi i sensacyjnie trafili drugiego gola. Strzelcem zmiennik Dawid Kasprzyk. Strzał 23-latka nie był zbyt mocny, jednak piłka zmyliła bramkarza zmieniając rotację, odbita od jednego z próbującego interweniować obrońców.

W finale zagra Motor Lublin ze Stomilem Olsztyn

O Fortuna 1. Ligę Motor zagra w niedzielę na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn. Podopieczni Goncaio Feio pojadą do Olsztyna z uwagi na zajęcie szóstej lokaty na koniec rundy zasadniczej. Stomil był czwarty, stąd zagra przed własną publicznością.

Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 11 czerwca o godz. 15:30. Transmisja w TVP Sport.

Kotwica Kołobrzeg - Motor Lublin 1:2 (0:0)

Bramka: Paweł Łysiak 84' (karny) - Piotr Ceglarz (90+4'), Dawid Kasprzyk 116'.

2 LIGA w GOL24

Ligowcy korzystają z trzytygodniowych urlopów. Część z nich wolny wybrała dalekie podróże, inni czas spędzają na spotkaniach z bliskimi. Jeszcze inni musieli zająć się swoim zdrowiem. Kamil Grosicki - najlepszy zawodnik zakończonego sezonu PKO Ekstraklasy - udał się do hiszpańskiej Marbelli. Z kolei Ivi Lopez wybył do Meksyku, gdzie pływał z delfinami. Zobaczcie, dokąd polecieli inni. Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do pierwszego slajdu >>

Piłkarze PKO Ekstraklasy na wakacjach. Ivi Lopez pływał z de...