Basket 25 Bydgoszcz w półfinale MP juniorek!

(as)
odniosły w drugim meczu skutek
odniosły w drugim meczu skutek Fot. Archiwum
Juniorki starsze pod wodzą trenera Piotra Kulpekszy wygrały w Gdyni drugi mecz i są w najlepszej "czwórce" mistrzostw Polski.

Basket 25 Bydgoszcz - MKK Sokołów Podlaski 66:59 (14:16, 6:16, 14:12, 32:15)

BASKET 25: Wilk 13, 7 zb., Palacz 6, 8 zb., Wierzbicka 6 (2), Putkamer 5 (1), 6 zb., 2 bl., Pytlarczyk 5, 4 zb., 4 as. oraz Faleńczyk 17, Kuras 4, 4 as., Szybała 3 (1), Rudzińska 3 (1), Ostrowska 2, Cilińdź 2, Szarecka 0.
MKK: Urbaniak 18 (3), 5 zb., Owczarek 14, 19 zb., Jankowska 9 (1), Bieniek 8, 7 zb., 4 prz., Hołubicka 2 oraz Michałowska 4, Puchalska 2, Czarnota 2, Miklas 0, Szybka 0.

Mecz z teoretycznie najsłabszym MKK Sokołów był prawdziwym horrorem. Przez ponad 30 minut nic nie wskazywało na to, że wygrają bydgoszczanki.

- Mecz z Polkowicami z dogrywką kosztował mój zespół wiele sił. Chciałem dać odpocząć podstawowym zawodniczkom, grała cała dwunastka, ale rywalki zaskoczyły nas doskonałą grą i zrobiło się gorąco - komentuje trener Piotr Kulpeksza.

Po dobrym początku Basketu 25 z czasem do głosu doszły rywalki, choć 1. kwartę wygrały tylko 2 pkt. W 2. i 3. odsłonie MKK świetnie bronił, a naszym dziewczynom nic nie wychodziło w ataku. W efekcie przez 20 minut zdobyły zaledwie 20 pkt. i przewaga Sokołowa sięgała nawet 14 pkt. Jeszcze w 31. min MKK prowadził 47:34!

- Zespół mocno przycisnął jednak w obronie i efekty przyszły szybko - tłumaczy Kulpeksza.

Hasło dała Wierzbicka, która trafiła dwie "3", kolejną poprawiła Szybała, z kontr trafiły Kuras i Wilk i był remis 47:47. Wyrównana walka toczyła się do stanu 55:53 dla Basketu 25. Potem zdobył 11 punktów, a rywalki odgryzły się tylko dwoma rzutami z dystansu.

W drugim meczu grupy 2 GTK Gdynia pokonał MKS Polkowice 82:59. Ten wynik sprawił, że Basket 25 i GTK, które zmierzą się dziś o 19.30, zapewniły sobie awans do półfinału. Ten mecz rozstrzygnie tylko, z jakim rywalem zagrają w półfinałach.

W grupie 1 MUKS Poznań pokonał ŁKS Łódź 79:63, a AZS Poznań ograł AZS Gorzów 75:43. W tabeli prowadzi AZS P. - 4 pkt. przed MUKS i AZS G. - po 3 oraz ŁKS - 2. Dziś AZS P. zagra z ŁKS i jest już pewny awansu, a o 2. miejsce i półfinał zagrają MUKS i AZS G.