Dziesiąta edycja Autografów okazała się szczęśliwa dla rodowitych bydgoszczan, osiągających sukcesy i sławiących dobre imię miasta nad Brdą w dwóch dziedzinach: sporcie i sztuce.
Swoją tabliczkę odsłoni Beata Mikołajczyk, medalistka trzech ostatnich letnich igrzysk olimpijskich (w Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro, w tym roku zdobyła brązowy medal w K-2 na 500 metrów), także mistrzyni i wicemistrzyni świata oraz Europy (juniorów i seniorów). Jest zawodniczką UKS Kopernik Bydgoszcz, jedną z najbardziej utytułowanych.
Michał Kubiak, absolwent II LO, studia artystyczne odbywał w Poznaniu (w PWSSP, obecnie Uniwersytet Artystyczny). Jest autorem rzeźb znajdujących się w przestrzeni publicznej (np. ławeczka Mariana Rejewskiego, figura Andrzeja Szwalbego czy „Wędrowca”). Jest także twórcą wielu rzeźb kameralnych, w tym m.in. Leona Wyczółkowskiego (praca znajduje się w zbiorach Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy), portretów (np. wykonana z brązu rzeźba Czesława Miłosza jest eksponowana w Filharmonii Pomorskiej) i Artura Rubinsteina (oglądamy ją w Hotelu „Pod Orłem) i tablic.
Przeczytaj także: Działo się w regionie! Zobacz nasze podsumowanie [zdjęcia]
To w Jego pracowni powstały „Drzwi Jubileuszowe”, które są ozdobą Katedry pw. św. Marcina i Mikołaja. Artysta ma na swoim koncie wiele innych prac sakralnych.
Bydgoskie Autografy stanowią jedną z kilku form wyróżnienia osób, które są szczególnie zasłużone w budowaniu dobrego imienia w Polsce, Europie i świecie (obok medalu Kazimierza Wielkiego, tytułu Honorowego Obywatela Bydgoszczy i Medalu Prezydenta). W ten sposób uhonorowano już 33 osoby.
W 2013 r. z Alei Autografów zniknęła tabliczka gen. Zygmunta Duleby; stało się tak na prośbę b. dowódcy POW, który został uznany za kłamcę lustracyjnego.
8 października, w Dniu Święta Ulicy Długiej, tegoroczni laureaci odsłonią swoje tabliczki.