Spotkanie rozpocznie się w środę o godz. 18.30 w sali na pierwszym piętrze Wyższej Szkoły Kultury Hebrajskiej przy ul. Poznańskiej. Organizuje je niedawno założona organizacja - Stowarzyszenie Stawki.
Zaprosili radnych z okręgu nr 1
- Impulsem do jego powołania były głównie problemy infrastrukturalne osiedla - podkreśla Olgierd Kędzierski, prezes organizacji. - Ma ono kłopoty, które charakteryzują wszystkie osiedla wokół śródmieścia, a do tego dochodzą jeszcze komplikacje występujące w całej lewobrzeżnej części Torunia.
Na debatę zostali zaproszeni rajcy wybrani w okręgu nr 1 obejmującym osiedla: Stawki, Podgórz, Czerniewice i Rudak. Należą do nich Bartłomiej Jóźwiak i Maciej Cichowicz (PO), Danuta Zając i Sławomir Kruszkowski (Czas Gospodarzy), a także Zbigniew Ernest i Michał Jakubaszek (PiS). Uczestnicy będą rozmawiać m.in. o budowie mostu tymczasowego, węźle Stawki na drodze ekspresowej S10, infrastrukturze drogowej i sportowej w tej części miasta oraz utworzeniu szkoły ponadgimnazjalnej.
Lewobrzeżny Toruń traktowany po macoszemu?
- Mieszkańcy Stawek Południowych na pewno będą pytać, dlaczego na tym obszarze nie powstała jeszcze sieć kanalizacyjna - mówi Kędzierski. - To nie przypadek, że pierwsze spotkanie po wyborach samorządowych odbywa się po lewej stronie Wisły. Mieszkańcy tej części grodu Kopernika czują, że są traktowani po macoszemu. Drogi są w fatalnym stanie, a nowe rozwiązania nie są z nami konsultowane - tak było np. z węzłem Kluczyki. Wiem, że na Podgórzu chcą zorganizować podobną dyskusję. Może będą one cykliczne?
Debaty z toruńskimi radnymi z każdego z czterech okręgów wyborczych w Toruniu zamierza także przeprowadzić redakcja miejskiego portalu społecznościowego orbiToruń. Cykl spotkań rozpocznie się na początku przyszłego roku.
Udostępnij