Wideo. Jak sprawdzić czy przeszedłeś koronawirusa?
W kwestii budowy nowoczesnego kompleksu podpisany już został list intencyjny. W tym porozumieniu strony wyraziły wolę uzgodnienia zasad współpracy. A na ostatniej sesji Rady Miasta we Włocławku samorząd podjął uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie spółki.
- Utworzenie tej spółki stanowi odpowiedź na potrzeby Włocławka w kierunku zapewnienia odpowiednich warunków do rozwoju firm - czytamy w uzasadnieniu uchwały. Chodzi głównie o stworzenie warunków rozwoju dla firm sektora nowoczesnych usług biznesowych.
Oferowany standard obiektów pod wynajem jest niski.
Po co Włocławkowi kolejny kompleks usługowo-biurowy? Wyjaśniała to Patrycja Bębas, dyrektor Biura Transakcji i Realizacji Inwestycji. - Z przeprowadzonych analiz wynika, że we Włocławku standard budynków pod najem jest niski lub bardzo niski - podkreślała. - Rzadko kiedy oferty dotyczą obiektów o podwyższonym standardzie. A na takie jest zapotrzebowanie.
W nowoczesnym kompleksie usługowo-biurowym mogą być obsługiwane firmy z całego kraju. Stąd plany budowy biurowca, który ma stanąć na prawie hektarowej działce przy ul. Broniewskiego. Zdaniem dyrektor Bębas, to dobra lokalizacja, bo z dostępną infrastrukturą. - Plusem tej lokalizacji jest także to, że działka objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego - wyliczała.
W nowoczesnym biurowcu, jak się określa, klasy A mają być stworzone nowe miejsca pracy. - Niewątpliwie wpłynie to korzystnie na pozostanie w naszym mieście ludzi młodych z wyższym wykształceniem, a także może pobudzić gospodarczo nasz obszar poprzez połączenie nowoczesnych usług z usługami już istniejącymi - podkreśla w uzasadnieniu uchwały prezydent Marek Wojtkowski.
Klub radnych PiS kibicuje temu projektowi. - Włocławek zasługuje na to, żeby mieć w przyszłości tysiąc nowych miejsc pracy - mówił radny Janusz Dębczyński.
Miasto przekaże spółce działkę przy ul. Broniewskiego
Utworzenie spółki związane będzie z dwoma etapami. W pierwszym zawiązana zostanie spółka. Miasto ma wnieść wkład pieniężny w wysokości 100 000 złotych, a Operator ARP 1 900 000 złotych. Na tym etapie planuje się wykonanie prac koncepcyjnych i architektonicznych określających m.in. funkcjonalność kompleksu.
Drugi etap to wykonanie inwestycji. Do 30 czerwca 2022 roku miasto ma przekazać spółce działkę przy ul. Broniewskiego. I wtedy ma być podwyższony kapitał zakładowy spółki.
Jakie będą ceny najmu w kompleksie? Jak zapewniała dyrektor Bębas, stawki mają być dostosowane do lokalnych warunków. - Nie będą to stawki warszawskie - mówiła.
Dodajmy, że zbudowanie nowoczesnego kompleksu ma odbyć się w ramach programu "Fabryka" Agencji Rozwoju Przemysłu. Celem tego programu jest zwiększenie potencjału polskich średnich miast. ą
