sportowy24
  Biały Miś 2017: Wielkie emocje w finale. Jest nowy mistrz!...

  Biały Miś 2017: Wielkie emocje w finale. Jest nowy mistrz! [galeria]

  mz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Finał Białego Misia 2017
  1/186

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Filip Kowalkowski

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 69 wygrali poniedziałkowy finał Białego Misia. W hali "Łuczniczka" pokonali reprezentacje SP 48, SP 16 i SP 63.
  To była rywalizacja godna finału - wszystkie cztery reprezentacje znakomicie przygotowały się do walki o punkty. I to było widać na parkiecie - prowadzenie w turnieju zmieniało się kilka razy, a kolejność w poszczególnych konkurencjach niemal co chwilę. To zasługa uczestników - uczniów czterech najlepszych w tym roku podstawówek oraz ich nauczycieli i trenerów, którzy sporo wysiłku włożyli w przygotowania swoich podopiecznych.

  Zanim jednak finaliści przystąpili do walki o punkty, rozegraliśmy konkurencję dodatkową. Tak jak w poprzednich etapach - piłkarską, bo w tym roku w Polsce odbędą się mistrzostwa Europy do lat 21, a Bydgoszcz jest jednym z gospodarzy turnieju. Na rozgrzewkę przed wielkimi emocjami szkoły zmierzyły się w konkursie strzałów do bramki. Zadanie było jednak utrudnione - bramka była zasłonięta specjalną płachtą, a w nich były cztery otwory. I właśnie w nie trzeba było trafić piłą. Jak się okazało, zadanie było bardzo trudne. Trzy dogrywki nie wyłoniły zwycięzcy, ale nie to było najważniejsze.

  Zobacz galerię

  Kolejność na mecie i zdobyte punkty liczyły się już w samym turnieju. A walka o nie było wyjątkowo zacięta. Dość powiedzieć, że po rywalizacji klas pierwszych na prowadzeniu byli uczniowie SP 69 i SP 16 (po 18 punktów), po walce w klasach drugich liderem finału była reprezentacja SP48. Po kolejnej rundzie, w której o punkty walczyli trzecioklasiści, do prowadzących dołączyli uczniowie z SP 69, ponownie wyrównując stan rywalizacji.

  Potem uczniowie z Leśnego wysunęli się na kilkupunktowe prowadzenie i nie oddali go już do końca turnieju. Pewnie na drugiej pozycji usadowili się reprezentacji szkoły nr 48 - przed ostatnimi zabawami byli pewni wicemistrzowskiego tytułu.

  Do końca trwała zaś rywalizacja o ostatnie miejsce na podium. Była wyjątkowo zacięta, a losy wygranych w poszczególnych konkurencjach zmieniały się jak w kalejdoskopie. Bo o ostatecznej kolejności na mecie decydował czasem jeden błąd - kopnięta piłka, źle rzucony woreczek czy przewrócony pachołek. Poprawianie błędów wybijało zawodników z biegowego rytmu i zabierało cenne sekundy. Kibice mieli jednak na co popatrzeć, bo dzięki temu emocje sięgały zenitu.

  Po rozegraniu 15 konkurencji uczniowie nie mieli czasu na odpoczynek. Bo chwilę później rozpoczęły się wyścigi po... nagrody. Najbardziej rozchwytywane były - jak co roku - wielkie pluszowe (oczywiście białe) misie. To one cieszyły naszych finalistów najbardziej, choć trofeów było więcej. Każdy uczestnik otrzymał medal za udział w turnieju, do szkół trafiły puchary, dyplomy i vouchery na zakup sprzętu sportowego, a do finalistów dodatkowo upominki od sponsorów zawodów.

  Nagrody wręczali: prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, Marek Ciesielski - prezes oddziału Polska Press Grupy, wydawcy Gazety Pomorskiej, Alicja Polewska - zastępca redaktora naczelnego Gazety Pomorskiej oraz przedstawiciele sponsorów.

  WYNIKI FINAŁU BIAŁEGO MISIA
  1. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 69 - 92 punkty (8,2,8,4,4,4,8,8,8,8,4,8,8,8,2);
  2. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 48 - 76 punktów (2,6,6,8,8,8,6,4,6,4,2,6,2,2,6)
  3. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 16 - 71 punktów (6,8,4,2,6,2,2,6,2,2,7,4,6,6,8)
  4. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 63 - 61 punktów (4,4,2,6,2,6,4,2,4,6,7,2,4,4,4)

  Zobacz galerię

  Organizatorem turnieju jest „Gazeta Pomorska”. Współorganizatorem - Urząd Miasta Bydgoszczy, która jest gospodarzem UEFA Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej (16-30.06).

  Jaki był finał 49. edycji Białego Misia? Emocjonujący - to krótkie, ale najlepsze podsumowanie zawodów. Podobnie było wcześniej, już w eliminacjach, za co serdecznie dziękujemy wszystkim 18 reprezentacjom - uczniom i ich trenerom - które bawiły się z nami. To dzięki wam Miś - w dobrej formie - dobiega już pięćdziesiątki. Podziękowania kierujemy także do prezydenta Rafała Bruskiego i władz miasta, do naszych sponsorów i partnerów, wszystkich kibiców. Także do siatkarek Pałacu: Jagody Materni i Karoliny Portalskiej oraz siatkarzy Łuczniczki: Karola Zimniaka, Wiktora Olejniczaka i Wojciecha Stachowicza, którzy towarzyszyli uczestnikom finału w roli honorowych kapitanów. Do zobaczenia za rok!  DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  jkchris

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  To ludzie kupują za pieniądze z 500 plus [lsita]

  To ludzie kupują za pieniądze z 500 plus [lsita]

  WYBIERAMY MISTRZÓW URODY! Głosowanie rozpoczęte

  WYBIERAMY MISTRZÓW URODY! Głosowanie rozpoczęte

  Zobaczcie ogłoszenia z 1899 roku [zobacz zdjęcia]

  Zobaczcie ogłoszenia z 1899 roku [zobacz zdjęcia]