Bieg im. Klemensa Biniakowskiego zakończył Dni Nakła

(ms)
Chłopcy z klas 5-6 pobiegli na 800 metrów. Było ich 30. Sygnał do startu dał Jacek Kiersznicki, dyrektor szkoły w Potulicach Maja Stankiewicz
Biegowa impreza na nakielskim stadionie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na starcie stanęło 269 biegaczy.

Bieg im. Klemensa Biniakowskiego, urodzonego w Nakle lekkoatlety, dwukrotnego olimpijczyka i patrona stadionu, zorganizowano w mieście już po raz 24. Jako pierwsze na starcie stanęły maluchy, miały do pokonania 200 metrów. Potem uczniowie klas I-II. Wraz z wiekiem biegaczy wydłużał się dystans. Najdłuższą, bo ponad 3 km trasę, wytyczono dla uczestników biegu otwartego. A kto wygrał?

Wśród dzieci z klas zerowych na podium stanęli: Maja Chojnacka z Nakła oraz Sandra Pazderska i Maja Iciek (obie z SP w Dębowie), a także Jan Trela i Mateusz Brzościkowski (Ślesin) oraz Konrad Polaszewski (Nakło).

W kategorii klas I-II rywalizację wśród dziewczynek wygrały: Karolina Nitka (pierwsza), Martyna Belter (druga) oraz Martyna Rzyska i Aleksandra Raźna. Wszystkie są reprezentantkami nakielskich szkół.

Tak rozpoczynaliśmy Dni Nakła [zdjęcia]

Wśród chłopców najszybciej linię mety przebiegli: Paweł Lewandowski, Kacper Kania (obaj z ZS w Paterku) oraz Paweł Kamiński.

W kolejnej kategorii wiekowej (klasy III- IV) zwycięzcy to: Anna Trela (SP 64 w Bydgoszczy), Jagoda Jasińska (Mrocza) i Zuzanna Strzelewicz (Trzeciewnica). Wśród chłopców na podium stanęli: Eryk Kołodziejczak (Nakło), Łukasz Szweda (SP w Kosowie) i Mikołaj Ziomek (Nakło).

Nazwiska zwycięzców z klas V-VI podaliśmy wczoraj. Przypominamy, że są nimi: Angelika Stopa (SP w Mroczy), Katarzyna Kowalska i Weronika Świderska (Nakło) oraz Szymon Kowalczyk (szkoła w Ślesinie), Mikołaj Krzemiński (Nakło) i Paweł Przywecki (Olszewka).

Najlepsi biegacze wśród gimnazjalistów (klasy I-II) to: Oliwia Biniak (Samostrzel), Nina Skiba (Nakło) i Dominika Steć (Nakło) oraz Patryk Pozorski (Nakło), Patryk Kuboń (Występ) i Dawid Brzozowski (Nakło).

Uczniowie III klas gimnazjum pobiegli razem z młodzieżą I klas szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsi to: Daria Maik (Mrocza), Agata Frąckowiak (Nakło) i Patrycja Zarzycka (Samostrzel) oraz Jakub Otto, Marcin Bednarek i Dominik Wawrzyniak (wszyscy są uczniami szkół w Nakle).

Ostatnia kategoria młodzieżowa to klasy II i III szkół ponadgimnazjalnych. Po medale sięgnęły uczennice I LO w Nakle: Magdalena Kubiak, Justyna Rajek i Magdalena Polowiec oraz Szymon Wojciechowski (I LO w Nakle), Adrian Tadych (ZSP im. Staszica w Nakle) i Karol Kowalski (II LO w Nakle).

Bieg otwarty na dystansie ponad 3 km wygrał w tym roku Dawid Klaybor, reprezentant MKS Chojniczanka. Drugie miejsce zajął Damian Kabat z WKS Zawisza Bydgoszcz, a trzecie - Damian Piernikowski z Lubania.

Bieg im. Klemensa Biniakowskiego to ostatnia propozycja tegorocznych Dni Nakła.