BKS Visła Proline Bydgoszcz łatwo ogrywa Krispol Września [zdjęcia, wideo, relacja]

Jakub Stykowski
Dariusz Knopik
Krispol Września - BKS Visła Proline Bydgoszcz
Krispol Września - BKS Visła Proline Bydgoszcz Jakub Stykowski
W meczu 15. kolejki Tauron I Ligi siatkarzy BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonał na wyjeździe Krispol Września 3:0.

KRISPOL WRZEŚNIA - BKS VISŁA PROLINE BYDGOSZCZ 0:3
Sety: 20:25, 19:25, 17:25
KRISPOL: Łysikowski 5, Brzóstowicz 1, Lipiński 3, Kopij 8, Jankowski 3, Linda 11, Zieliński (libero) - Kopyść 5, Cieślik 3, Wachowicz, Rymarski 1, Bączek 0.
BKS: Gutkowski 12, Kaźmierczak 7, Wierzbicki 17, Galabov 10, Radziwon 2, Masny 1, Bonisławski (libero).

Bydgoszczanie w końcu zagrali konsekwentnie w każdym elemencie stąd efektowne zwycięstwo odniesione w 72 minuty.

W dwóch pierwszych setach o wygranej zdecydowały zabójcze końcówki. Siatkarze BKS Visła Proline zniszczyli rywali blokiem, obroną i kontrami. W pierwszej partii od stanu 19:19 zdobyli pięć „oczek” z rzędu! W drugiej odsłonie było jeszcze lepiej, bo od remisu 19:19 do końca punkty zdobywali przyjezdni. Wcześniej podopieczni Marcina Ogonowskiego prowadzili już 7:1, ale wtedy w ich poczynania wkradła się nonszalancja i duża nieskuteczność praktycznie w każdym elemencie gry.

Trzeci set początkowo układał się nie po myśli bydgoskich zawodników (1:4). Jednak szybko poprawili się i przejęli inicjatywę. Bardzo dobrze funkcjonował system gry: blok - obrona. Dzięki temu mogli wyprowadzać kontry i powiększać przewagę. Mecz udanym atakiem ze środka skończył Wojciech Kaźmierczak.

W kolejnym meczu bydgoszczanie podejmą Chrobrego Głogów. Spotkanie zaplanowano w sobotę (20.11). Początek o godz. 18.30.