BKS Visła Proline Bydgoszcz rozegrała pierwszy mecz o trzecie miejsce [zdjęcia]

ds
Bydgoscy siatkarze od zwycięstwa zaczęli walkę o trzecie miejsce w pierwszej lidze.

Nie ma co ukrywać - to starcie to jedynie mecze pocieszenia dla obu drużyn. Na pewno dla bydgoskiej - ekipa BKS Visły miała w tym roku bić się o awans. Na drodze, w półfinałach, stanęła im jednak drużyna BBTS Bielsko-Biała.

Pozostała walka o brązowy medal, z Polski Cukier Avią Świdnik. Pierwszy mecz odbył się z poniedziałek w Bydgoszczy. Gospodarze bardzo dobrze zaczęli rywalizację, wygrywając bez straty seta.

Pierwsza partia była w miarę wyrównana, choć to bydgoscy siatkarze odskakiwali na kilka punktów. W połowie partii był jednak remis, a końcówka dość emocjonująca. Ekipa BKS Visły zagrała skuteczniej, zapisując na swoim koncie pierwszego wygranego seta. Rozpędzeni gospodarze zupełnie zdominowali rywali w drugim secie, wygrywając do do 13.

Gdy wydawało się, że losy meczu zaraz mogą się rozstrzygnąć, goście poderwali się do walki i to oni uciekali w trzeciej odsłonie. Visła doprowadziła jednak do wyrównania (17:17), a potem wyszła na prowadzenie. Dwupunktowa przewaga dała bydgoskim siatkarzom nieco komfortu w ostatnich akcjach i wykorzystali pierwszą piłkę meczową.

Statuetkę MVP zdobył Krzysztof Gutkowski.

BKS VISŁA PROLINE BYDGOSZCZ - POLSKI CUKIER AVIA ŚWIDNIK 3:0
Sety: 25:22, 25:13, 25:22
Visła: Masny, Wierzbicki 16, Galabov 12, Gutkowski 10, Marcyniak 9, Kaźmierczak 8, Bonisławski (libero) oraz Owczarz, Radziwon, Narkowicz.
Avia: Walawender 2, Rećko 4, Urbanowicz 7, Kosiba 7, Toma 6, Obermeler 7, Kuś (libero) oraz Guz (libero), Kalinowski 2, Durski, Machowicz 1.