Już jako dziecko chodził z ojcem po górach. Na studiach, zaczął się wspinać. Brał udział w wielu ekstremalnych przejściach ścian w Tatrach, Dolomitach i Alpach latem oraz zimą. Zdobywał szczyty Himalajów. Od 1991 zaangażował się w działalność toruńskiego Klubu Wysokogórskiego. Jest instruktorem alpinizmu. Pracuje z młodzieżą, także niepełnosprawną. Ma prywatną szkołę wspinaczkową, organizuje szkolenia integracyjne dla firm.
- Zainteresowanie wspinaczką jest duże. Jest to dobra rekreacja dla ludzi zapracowanych, gdyż daje możliwość oderwania się od rzeczywistości. Jest to też doskonała forma uprawniania sportu dla młodzieży, bo dostarcza niezapomnianych emocji - _uważa.
Trzeci Stopień Wyobcowania_
Największym jego sukcesem jest wytyczenie nowej drogi w Patagonii (Chile), nazwanej Trzecim Stopniem Wyobcowania. Zdobycie przy tej okazji szczytu Torre Sur zostało uznane za największe osiągnięcie wspinaczkowe 2004 roku.
- _Wspinaczka jest bardzo pojemną dyscypliną. To nie tylko tragiczne w skutkach wyczyny Rutkiewicz czy Kukuczki. Można się wspinać na małe formy, które mają 2-3 metry z asekuracją materaca, można w skałkach, gdzie zwykle szlak jest przygotowany. Można też wytyczać nowe drogi, wspinać się po szlakach nieubezpieczonych, ale to wymaga dużego doświadczenia.
_Interesują go prawie wszystkie formy wspinania, nie uczestniczy tylko w zawodach.
- _Wspinanie jest dla mnie bardzo intymną czynnością, jest to pokonywanie własnych, a nie cudzych słabości.
Sport przez cały rok
- _Latem wspinam się w skałach. Jeden z alpinistów ukuł tezę, że ten rodzaj wspinaczki ma wiele wspólnego z seksem, bo dostarcza wielu wrażeń dotykowych. (śmiech) Wspinaczka górska zimą jest to już inny rodzaj estetyki, bo góry są tylko czarno-białe. Oczywiście zimą, jest trudniej niż latem, gdyż wymaga to większego wysiłku i trzeba się liczyć z utrudnieniami pogodowymi.
**_Polsce i zagranicą.
- _W kraju mamy mało miejsc do wspinania. Standardem są Tatry i Jura Krakowsko-Częstochowska - po prostu nasz kraj został bardzo źle potraktowany przez lodowce (śmiech)_, które zniwelowały wzniesienia. Jednak Tatry to ciekawy teren ze względu na trudne warunki: surowy klimat i zmienność pogody. Mimo że jest to tak mały obszar gór, to wspinacze polscy zasłynęli, gdyż mieli tu świetny poligon ćwiczeniowy. Dlatego też w latach 80. polscy alpiniści i himalaiści byli uznawani za najlepszych na świecie.
_Ze swoich wypraw przywozi zdjęcia, które są publikowane w prasie toruńskiej oraz w czasopismach wspinaczkowych. Będzie je można zobaczyć na środowym spotkaniu w Dworze Artusa.
