Boks. Oliwia Łuczak wróci bez medalu z Holandii

Oliwia Łuczak z trenerem kadry Polski Leszkiem Piotrowskim
Oliwia Łuczak z trenerem kadry Polski Leszkiem Piotrowskim Sławomir Wojciechowski/archiwum
Pięściarka Wdy Świecie Oliwia Łuczak nie stanie na podium mistrzostw Europy w boksie kobiet w Rotterdamie. Wczoraj musiała uznać wyższość w ćwierćfinale rywalki z Czech.

Oliwia Łuczak (64 kg) walczyła w Holandii trzykrotnie. Najpierw w eliminacjach pokonała pewnie Walijkę Charlene Jones 13:7. We wtorek w 1/8 finału zawodniczka Wdy zwyciężyła Katsiarynę Ramanchunck z Białorusi 8:6.
Wczoraj ostatnią przeszkodą do strefy medalowej była Czeszka Martina Schmoranzowa. Niestety, Łuczak przegrała z nią na punkty 7:11 i odpadła z mistrzostw.

Cztery medale

Pozostałych dziewięć Polek walczyło w ćwierćfinałach różnie. Swoje walki wygrały cztery z nich. Przynajmniej brązowy medal zapewniły sobie: Karolina Michalczuk (51 kg), Sandra Drabik (54 kg), Katarzyna Furmaniak (69 kg), Sylwia Kusiak (81 kg, niedawno reprezentowała barwy Wdy, obecnie Fight Club Koszalin). Półfinały odbędą się w piątek. Dzisiaj w mistrzostwach jest dzień przerwy, na regenerację sił.
Z marzeniami o medalu mistrzostw Europy, podobnie jak Oliwia Łuczak, pożegnały się Ewelina Pękalska (48 kg), Sandra Kruk (57 kg), Karolina Graczyk (60 kg), Anna Słowik (+81 kg), Lidia Fidura (75 kg).