Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, bo jak wybrać najlepsze spektakle 18 mistrzowskich zespołów?
Przez dwa dni ulice Sępólna przemierzał korowód lalkarzy z czirliderkami. A potem do domu kultury na widowiska.
Witkowo, Gostycyn, Sępólno i Pruszcz
Pierwszego dnia konfrontacji jurorzy uznali, że najpiękniejsze widowisko pt. "Czupurek" przygotował teatr "Michałki" ze świetlicy wiejskiej w Witkowie prowadzony przez Danutę Sałasińską. Z Sępólna teatr wyjechał z 600 zł nagrody.
Z kolei nagroda burmistrza Sępólna przypadła teatrowi "Balbina" z Biblioteki Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie.
Książki ufundowane przez starostę sępoleńskiego za kreacje aktorskie przyznano Paulinie Węgrzyn za rolę Babci z teatru "Świerszczyki" w Gostycynie, Karolinie Rudeckiej z Wiitkowa za rolę Kwoki w "Czupurku" oraz Darii Fydrych z Obkasu za rolę Zapałki. Nagrodę otrzymał również zespół "Watowe Ludki" z filii bibliotecznej w Pruszczu.
Tylko dla Agaty z "Mgiełek"
W drugim dniu było dziewięć prezentacji, a poza tym w czasie przerwy na obrady jury prawie setka dzieci z kół zainteresowań w domu kultury pokazała widowisko muzyczno-taneczne opracowane przez instruktorów Ewę Quiring-Korczak i Włodzimierza Heysera.__
Drugi dzień nie był tak dobry dla zespołów z naszego regionu. Nagrody dostali przede wszystkim torunianie i mali aktorzy z Nowej Wsi Wielkiej. Indywidualna nagroda aktorska przypadła Agacie Masiak za Głowę Stonogi z teatru "Mgiełki" z Więcborka.
Dla Danuty Sałasińskiej
Nagrody dla opiekunów teatrów, czyli udział w Ogólnopolskich Spotkaniach Lalkarzy w Puławach, otrzymali: Danuta Sałasińska, Klaudia Kwasigroch, Renata Boguska, Anna Kwiatkowska, Wioletta Arka-Pasternak, Małgorzata Lisiecka oraz Lucyna Welka.