https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Brodnica. Dodał gazu i wylądował w celi

(ever)
Ucieczka pijanego kierowcy ulicami Brodnicy na nic sie zdała. Mężczyzna stanie przed sądem
Ucieczka pijanego kierowcy ulicami Brodnicy na nic sie zdała. Mężczyzna stanie przed sądem Fot. (archiwum)
Rankiem policjanci zatrzymali kierowcę chewroleta, który zbyt mocno naciskał pedał gazu. W terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 20 km/h. Mężczyzna jechał na dwóch gazach.

Patrol ruchu drogowego z brodnickiej policji zauważył jadącego ulicą Sądową (krajowa "15") chevroleta. Policjanci zmierzyli prędkość. Okazało się, że w terenie zabudowanym jechał o 20 km/h za szybko. Decyzja mogła być tylko jedna, zatrzymanie kierowcy i ukaranie mandatem karnym.

Podczas kontroli dokumentów kierowcy 25-letniego Ryszarda B. stróże prawa wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. Wskaźnik urządzenia pokazał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Pijany kierowca został zatrzymany do wytrzeźwienia i wylądował w policyjnej celi.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości Ryszard B. odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia i utrata prawa jazdy nawet na dziesięć lat.

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Muka
Wielka szkoda, że się bandyta nie zabił! Dopóty nie będzie bezpiecznie na drogach, dopóki się ta pijana hołota nie pozabija na przydrożnych drzewach; czego wszystkim pijanym za kierownicą z serca życzymy.
STOP PIJANYM MORDERCOM ZA KIEROWNICĄ!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska