Budowlani Toruń i Wisła Kraków w I lidze!!!

(slaw)Zaktualizowano
Siatkarki z Torunia były najlepsze w turnieju mistrzów. W Świeciu skończyła się dla nich banicja w II lidze Sławomir Wojciechowski
W Świeciu zakończył się turniej mistrzów II lig. W nowym sezonie na zapleczu PlusLigi Kobiet zagrają Budowlani Budlex Toruń i AGH Galeco Wisła Kraków.

Pierwsze awans zapewniły sobie krakowianki. Wisła nie dała żadnych szans Sokołowi 43 Katowice wygrywając 3:0 (14, 9, 15). Mecz był jednostronnym widowiskiem. Sokolanki tylko w 3. secie miały mały przebłysk, ale trwał on krótko. W drużynie z Krakowa nie było słabych punktów. W ataku brylowały Sandra Biernatek, Magdalena Jagodzińska, Karolina Surma. Po ostatnim punkcie (as "Jagody") krakowianki wraz z grupką swoich kibiców odtańczyły w świeckiej hali taniec radości. Wisła powraca po paru latach przerwy do I ligi.

Balon pękł szybko

Wygrana Wisły sprawiła, że z dwóch drużyn z Kujawsko-Pomorskiego awans mogła uzyskać tylko jedna. W lepszej sytuacji byli Budowlani Toruń, którym wystarczał jeden wygrany set. Joker/Mekro Świecie musiał wygrać 3:0.
Emocje skończyły się szybko. Chociaż dobrze zaczęły świecianki (prowadziły już 12:8) to jednak 1. set padł łupem torunianek (25:18). Budowlane zdobyły 7 punktów z rzędu i objęły prowadzenie 15:12. To je uskrzydliło. Podopieczne Mariusza Soi imponowały grą w obronie. W ataku prawie bezbłędne były Aleksandra Goździewicz, Agnieszka Sikorska, Joanna Sobczak.
Kolejne dwa sety to także dominacja siatkarek z Torunia. Podłamane jokerki grały nierówno, psuły seriami zagrywki, nie kończyły ataków. Na domiar złego w 2. secie groźnej kontuzji przy bloku doznała Anna Hohn. To zdarzenie całkiem podłamało świecianki. Ostatecznie Budowlani Budlex pokonali Jokera/Mekro 3:0 (18, 22, 17). Torunianki zasłużyły na awans do I ligi. W całym sezonie wygrały wszystkie mecze. Gratulujemy.