Porażka Jokera Świecie w półfinale

Jakub Keller
Zawodniczki Jokera (białe koszulki) kilkukrotnie zatrzymały blokiem ataki Proximy Kraków. Jakub Keller
Siatkarki Jokera Świecie uległy Proximie Kraków w pierwszym meczu półfinałowym 1:3 (-18, -19, 23, -22) i oddaliły się od finału zaplecza Orlen Ligi.

Półfinałowe spotkanie Joker zaczął od prowadzenia 4:2 i 5:3. Później jednak miejscowe nie radziły sobie z mocnymi atakami krakowianek, które wyszły na prowadzenie 7:12 i przez pewien czas skutecznie utrzymywały przewagę. Siatkarki Jokera odrobiły jednak część strat, gdyż po pojedynczym bloku Małgorzaty Sobolewskiej doprowadziły do wyniku 15:16. Trener Proximy poprosił wówczas o przerwę, po której jego podopieczne zdobyły trzy punkty z rzędu wytrącając tym samym z uderzenia siatkarki Jokera Mekro/Energoremont Świecie. Ostatecznie zespół z Małopolski zwyciężył pierwszą partię do 18.

Drugą odsłonę krakowianki zaczęły od prowadzenia 1:4. Joker odrobił jednak straty i doprowadził do remisu 12:12. Przez pewien czas trwała wymiana punkt za punkt, aż do stanu 15:16 dla Proximy, kiedy to sprytnej kiwki spróbowała Wenerska. Przyjezdne odczytały zamiary rozgrywającej Jokera, lecz musiały oddać piłkę za darmo. Nieporozumienie między zawodniczkami ze Świecia nie pozwoliło przeprowadzić jednak skutecznego ataku. Od tego momentu było już tylko gorzej. Zespół Proximy powiększał przewagę. Przy stanie 18:23 w aut zaatakowała Sandra Szczygioł i piłkę setową miały krakowianki, które ostatecznie wygrały 19:25. Z nożem na gardle do trzeciej partii przystąpiły więc siatkarki Jokera. Podopieczne Andrzeja Nadolnego Zaczęły od minimalnego prowadzenia 2:0 i 3:2.

Następnie do głosu doszły zawodniczki Proximy, które wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Kiedy na tablicy pojawił się wynik 10:16, wydawać by się mogło, że zespół z Małopolski pokona gładko świecianki w trzech setach. Te pokazały jednak charakter i zdobyły sześć punktów z rzędu doprowadzając do wyniku 16:16. Remis utrzymywał się przez dłuższy czas, lecz przy stanie 23:23 w aut zaatakowały przyjezdne. Chwilę później skutecznie blokiem zagrały Borawska z Majkowską i Joker cieszył się z pierwszego wygranego seta.

Na początku czwartej odsłony, trwała klasyczna wymiana punkt za punkt. Przy wyniku 6:6 zawodniczki Proximy zaczęły budować delikatną przewagę, lecz Jokerowi udało się zniwelować stratę do dwóch oczek (11:12) kiedy to przechodzącą piłkę skutecznie wykończyła Majkowska. W pewnym momencie było nawet 19:19, lecz w końcówce to jednak zespół Proximy przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Podopieczne Andrzeja Nadolnego, by myśleć o ewentualnym awansie do finału rozgrywek I ligi, muszą pokonać dwukrotnie zespół Proximy Kraków na ich parkiecie. Pierwszą okazję do tego, świecianki będą miały w najbliższą sobotę

***
Sportowy weekend za nami:
Kibice na meczu Olimpia Grudziądz - GKS Tychy [zdjęcia]
Żużlowcy Get Well Toruń, MarGarden GKM i Polonii Bydgoszcz modlili się o bezpieczny sezon
"Setka" Anwilu Włocławek [zdjęcia, wideo]
Pałac Bydgoszcz w finale mistrzostw Polski! [wideo]
Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 1:0. Popis gwiazd, ale decydowały ostatnie minuty [wideo, zdjęcia, opinie]

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.
W programie między innymi o: skandalu podczas MP w Grudziądzu, szalonym rzucie w przerwie meczu we Włocławku i wypadku z udziałem czołgu w Bydgoszczy.