"Rysunek satyryczny stanowi w mojej twórczości odrębny sposób wypowiedzi. Towarzyszy mi cały czas, równolegle z malarstwem i rysunkiem klasycznym. Jest dla mnie bardzo ważną metodą stawiania problemów i pytań. W rysunku satyrycznym moim zamierzeniem jest nie rozbawiać, rozśmieszać, ale pobudzić oglądającego do myślenia do głębokiej refleksji, zwrócić uwagę na zagadnienia i nieprawidłowości, które nas otaczają." - pisał na łamach popularnego BIK-a Ignacy Bulla. Warto odwiedzić Galerię Kantorek, żeby dowiedzieć się, w jaki sposób artysta krytykuje rzeczywistość.
Współczesny rzeczoznawca
Ignacy Bulla urodził się w 1940 roku w Tajdze na Syberii. Studia ukończył w PWSSP w Poznaniu na wydziale malarstwa, grafiki i rzeźby. Uprawia malarstwo, grafikę i rysunek. Swoje prace eksponował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych. Brał udział w ponad 20 wystawach środowiskowych i w 18 ogólnopolskich. Uczestniczył w 8 wystawach międzynarodowych i w prezentacjach sztuki polskiej za granicą.
Bulla jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Jest ministerialnym rzeczoznawcą w dziedzinie malarstwa współczesnego. Jego prace są m.in. w zbiorach Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
Odbył podróże artystyczne m.in. do Indii, Nepalu, USA, Włoch, Austrii, Francji, Rosji.