- Telefon służy mi przede wszystkim do rozmów, obsługi poczty elektronicznej i wysyłania SMS-ów - zdradza Jan Kolański, prezes Jutrzenki Holding. - Zastępuje również budzik. - Modele są do siebie bardzo podobne. Ważna jest wygoda w obsłudze, by nie był duży i ciężki. Korzystam też z internetu za pośrednictwem telefonu komórkowego.
GPS w komórce jest dla prezesa Jutrzenki za wolny
- Przydaje mi się wbudowany aparat, ale to nie jest narzędzie pracy. Inne nowinki techniczne nie są dla mnie zbyt istotne. Nie korzystam z GPS w komórce, gdyż jest po prostu za wolny i niezbyt poręczny. Zdarza mi się natomiast używać w swojej pracy dyktafonu - dodaje Kolański.
- Dla mnie najważniejsza jest solidna bateria - mówi Jan Gogolewski, prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. - Musi długo trzymać. Ważne są także wielkość wyświetlacza, czytelność klawiszy i wielkość liter.
Grządziel chce mieć nieodebrane połączenia
Krzysztof Grządziel, _znany włocławski biznesmen _podkreśla, że komórka służy mu głównie do dzwonienia. Musi pokazywać nieodebrane połączenia i wiadomości tekstowe. Takie funkcje, jak możliwość przeglądania stron www czy robienie zdjęć, nie są istotne. - Od lat korzystam z tego samego aparatu i jestem zadowolony - zdradza nam.
Dla Abramczyka bajery nie mają znaczenia
- Telefon musi być sprawny i łatwy w obsłudze, a bateria wytrzymała. Litery powinny być duże - twierdzi Ryszard Abramczyk, prezes firmy Abramczyk w Bydgoszczy. - Czasem zrobię kilka zdjęć czy filmów, zatem aparat powinien być przyzwoity. Inne bajery typu GPS czy dostęp do internetu, nie są kryterium, którym kieruję się przy wyborze komórki.
Gajtkowski: nie może być cegła
Podobne zdanie prezentuje Edward Gaitkowski, zastępca prezesa Uzdrowiska Ciechocinek: - Mój telefon nie może być "cegłą", powinien być poręczny i lekki. Przy prowadzeniu długich rozmów biznesowych najważniejsza jest bardzo wytrzymała bateria. Dostęp do internetu w telefonie nie jest istotnym kryterium przy wyborze modelu. Natomiast możliwości multimedialne są ważne, ponieważ robię zdjęcia, kręcę filmy i słucham muzyki.
W BCC lubią dobre głośniki
- Najważniejszy jest dobry głośnik - uważaMariusz Kaniewski, wiceprzewodniczący Bydgoskiego Studenckiego Forum BCC. - Podczas rozmowy chcę mieć komfort, że moje komunikaty będą zrozumiałe. Aparaty fotograficzne w komórkach są jeszcze na tyle słabe, że takich zdjęć i tak nie można wrzucić chociażby na stronę www. Inne gadżety nie są mi potrzebne. Z internetu w telefonie korzystam jedynie w sytuacji, kiedy nie mam laptopa pod ręką.
Jak sprawdziliśmy, telefon dla kujawsko-pomorskiego biznesmena to wydatek rzędu 690 - 1430 złotych.
Czytaj też: Zdolni inżynierowie z firmy Alcatel-Lucent znajdą abonenta telefonu komórkowego!
Czytaj też: Bydgoszcz: gdzie VIP-y jadą na wakacje?
