Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoszcz pokonała Gniezno!

Redakcja
Kibice nie zwiedli i głośno dopingowali swoich faworytów
Kibice nie zwiedli i głośno dopingowali swoich faworytów Katarzyna Dworska
Lotki latały wprost do celu, a darterzy walczyli o jak najlepszy wynik - dzisiaj zmierzyło się dwudziestu zawodników w Meczu Miast.

To było pierwsze takie towarzyskie spotkanie w historii. Do klubu 9Darts przyjechało dwudziestu najlepszych zawodników z Bydgoszczy i Gniezna. Stworzyli dwie drużyny, które walczyły w niedzielę o puchar miast. - Chodziło bardziej o popularyzację darta w Polsce niż o rywalizację - mówi Mariusz Bożek, założyciel Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta. - Cały czas staramy się pokazywać, że w ten sposób można miło spędzać czas.

Kapitanem bydgoskiego zespołu został Piotr Dreżewski, który wybrał skład. - Ta rola zawsze jest trudna - śmieje się. - Prawda jest taka, że zwycięstwo odnosi cała drużyna, a gdy dojdzie do porażki, to zawsze jest to wina kapitana. Przy wyborze sugerowałem się formą zawodników i tym, jak często można ich spotkać na turniejach.

Rywalizacja była bardzo wyrównana. Jednak od połowy spotkania to bydgoszczanie pokazali, na co ich stać. Mecz zakończył się wynikiem 36 do 16 dla Bydgoszczy. - Mimo że nie poszło nam zbyt dobrze, to doskonale się bawiliśmy - podsumowuje Leszek Hoffman, kapitan gości. - Organizacja i atmosfera były znakomite. Teraz skupiamy się na rewanżu, ponieważ mamy, co odrabiać. Mamy nadzieję, że do zapoczątkowanej przez nas tradycji dołączą niebawem również inne miasta.

W meczu wzięło udział wielu darterów, którzy reprezentowali Polskę na europejskich zawodach. W barwach Gniezna zagrali Leszek Hoffman, Wiesław Majewski, Roman Jarzyński, Tadeusz Karolak, Damian Starzyński, Kacper Ober, Sebastian Tomaszewski, Robert Karasiński, Patryk Jasiński i Krzysztof Chojnacki. W składzie drużyny z Bydgoszczy mogliśmy zobaczyć Piotra Dreżewskiego, Katarzynę Bożek, Ireneusza Frankiewicza, Norberta Jagieniaka, Andrzeja Muszyńskiego,
Andrzeja Terechowa, Arkadiusza Adamczyka, Tomasza Michalskiego, Karola Szakowskiego i Damiana Ryglewskiego.

Rewanż w Gnieźnie odbędzie się w marcu.

Na czym polega dart?
Dart, czyli inaczej lotki i rzutki, to zbiór różnych gier, których celem jest trafienie trzema lotkami do tarczy zawieszonej na ścianie. Pierwszy turniej w naszym województwie odbył się w 1997 roku, a Kujawsko-Pomorska Liga Darta powstała w 1999.
Najpopularniejszą grą jest 501. Najszybciej skończyć ją można dziewiątą lotką. A najwyższą liczbą, którą można trafić jedną lotką jest 60, czyli potrójne 20.

Ten sport jest najbardziej popularny w Anglii, Irlandii, Holandii i Stanach Zjednoczonych. Standardowa tablica podzielona jest na dwadzieścia trójkątnych pól ponumerowanych od 1 do 20.
Środek tarczy znajduje się na wysokości 1,73 m od podłogi. Linia, z której rzuca gracz oddalona jest od tablicy o 2,37 m.
Lotki składają się z grotu, czyli końcówki, części za którą trzyma zawodnik - barrela, shaftu, odpowiadającego za stabilność lotu i piórka, które działa jak statecznik w samolocie, zapobiegając rotacji lotki w locie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska