Bydgoszczanki bez strat w sztafetach podczas mistrzostw Europy

Krzysztof Wypijewski
Marika Popowicz-Drapała na pierwszym planie
Marika Popowicz-Drapała na pierwszym planie Paweł Relikowski
W Monachium trwa lekkoatletyczny czempionat Starego Kontynentu. W piątek rano kibiców z regionu najbardziej interesowała rywalizacja w biegach rozstawnych.

O godz. 10.35 rozpoczął się drugi półfinał 4x100 kobiet z udziałem naszej reprezentacji. Polki zajęły 3. miejsce i pewnie awansowały do finału. Nasze panie rywalizowały w składzie: Magdalena Stefanowicz, Martyna Kotwiła, Marika Popowicz-Drapała z Zawiszy Bydgoszcz i Ewa Swoboda. Wygrały Francuzki przed Niemkami.

Do biegu o medale zakwalifikowała się także sztafeta 4x400. Kinga Gacka z BKS Bydgoszcz, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek uplasowały się w swojej serii na 3. pozycji za Brytyjkami i Belgijkami. W finale będą zapewne zmiany, do składu wskoczą Anna Kiełbasińska oraz Iga Baumgart-Witan z BKS.

Finały biegów rozstawnych w sobotę i niedzielę, transmisje w TVP.