Był upał, a oni ścigali się po wertepach

Sławomir Wojciechowski
Trasa rajdu była trudna technicznie. Wymagała od kolarzy dużych umiejętności, wytrzymałości, a chwilami podzielnej uwagi Fot. Sławomir Wojciechowski
Około 200 śmiałków wystartowało w II Kociewskim Rajdzie MTB w Sulnówku.

Po raz drugi Obywatelska Inicjatywa Offroadowa zaprosiła miłośników jazdy rowerami po trudnym terenie do sportowej rywalizacji. Do wyboru były dwie kategorie „extreme” (50 km) i „family” (20 km). Start i meta usytuowane były w Ośrodku Wypoczynkowym „Deczno” w Sulnówku. Z kolei trasa wyścigu przebiegała przez tereny leśne Nadleśnictwa Dąbrowa.

W rajdzie wzięli udział zawodnicy m.in. z Bydgoszczy, Gdańska, Osielska, Gdyni, Karsina, Włocławka, Grudzią-dza, Nowego, Chojnic, Kwidzyna, Torunia. Wśród nich było wielu takich, którzy regularnie startują w maratonach MTB. Klasyfikacje prowadzono tylko w „extreme”.

Pierwszy na mecie zameldował się Michał Dargacz z Gdańska, który 50 kilometrów pokonał w czasie 1:55:50. Na finiszu wyprzedził bydgoszczanina Zbigniewa Górskiego i Radka Tecława z Osielska. Najlepszy ze świecian Kacper Belt (Klub Kolarski Wda Świecie) był piąty ze stratą 2:23 min. W pierwszej "10" uplasował się jeszcze Marcin Suchomski (KK Wda Świecie), który zajął 7. miejsce.

Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Grochowska (Kościelna Jania) - 2:15:15. Druga była Joanna Bejm (Gdynia), a trzecia Alina Jarząbek (Karsin). Panie z regionu nie startowały w tej kategorii. Ogólnie wyścig „extreme” ukończyło 91 osób, w tym pięć kobiet.

W „family” kolarze otrzymywali na mecie pamiątkowy medal.