Byli lepsi w dogrywce. Domino Inowrocław zwyciężyło

Maciej Drabikowski
Mikołaj Lewandowicz (z piłką) w dogrywce dwa razy celnie rzucił z dystansu.
Mikołaj Lewandowicz (z piłką) w dogrywce dwa razy celnie rzucił z dystansu. Dominik Fijałkowski
Domino Inowrocław pokonało Sklep Polski MKK Gniezno w spotkaniu drugiej ligi (grupy A). Do zwycięstwa potrzebowali dogrywki.

Kujawianie fatalnie rozpoczęli mecz. Pierwszy punkt zdobyli dopiero po 150 sekundach.

W pierwszej kwarcie przegrywali 1:5, 6:13, 8:21. Szybko odrobili część strat po serii celnych rzutów z dystansu Krzysztofa Kozłowskiego i Mateusza Marciniaka (17:22).

Do wyrównania doprowadził Marciniak (22:22). Dzięki skutecznej postawie w ataku (29 punktów w 2. kwarcie) i świetnej dyspozycji w obronie (11 straconych pkt.), wygrali pierwszą połowę 37:32.

Po przerwie inowrocławianie stracili impet. Prowadzenie w trzeciej kwarcie zmieniało się wiele razy. Właściwy rytm znaleźli w czwartej kwarcie. Prowadzili już 60:53 i 65:57.

Niestety, końcowy fragment przegrali 2:10 (ostatnie trzy minuty). Nie trafili w tym okresie ani razu z gry (jedynie dwa rzuty wolne Marcina Majera).

W dogrywce gnieźnianie wygrywali do stanu 78:77. Końcowe 40 sekund to popis w wykonaniu podopiecznych trenera Siergieja Żełudoka.

Dwie celne „trójki” trafił Mikołaj Lewandowicz, a na linii rzutów wolnych nie mylili się Majer i Bogdan Kornijec.

Inowrocławianie zwyciężyli, choć mieli ogromne problemy pod tablicami (przegrana w zbiórkach aż 38:55). Byli też kiepsko dysponowani w rzutach spod kosza i półdystansu (12/41 za 2).

Na szczęście skuteczność rzutów z dystansu była dużo wyższa (13/33 za 3).

Decka Pelplin - AZS Politechnika Poznań 102:67, SMS PZKosz Władysławowo - Gryf Gole-niów 80:77, AZS UMK PBDI Toruń - Politechnika Gdańska 73:65, Biofarm Basket Suchy Las - Trefl II Sopot 72:77. Spotkanie TKM Włocławek - Asseco II Gdynia odbędzie się 12 grudnia (godz. 19).

DOMINO - MKK 86:81

Kwarty: 8:21, 29:11, 9:14, 21:21 Dogrywka: 19:14
DOMINO: Marciniak 19 (4), 3 zb., 3 prze. Kozłowski 18 (6), 9 zb, 4 as., 3 prz., Kornijec 16 (1), 5 zb., 4 as. Warchowski 5, 11 as., 7 zb., Libner 4 oraz Majer 18 i 8 zb., Lewandowicz 6 (2), J. Filipiak 0, Freund 0, Pomieciński 0, Stańczuk 0.
SKLEP POLSKI MKK: Budnikowski 14, 16 zb., Dobrzycki 14 (4) i 3 as., Sobkowiak 11 i 9 zb., Golasiński 9 (1), 9 as., 7 zb., Kafarski 3 (1) oraz Guilherme 10 (3), Tyborowski 6 i 5 zb., Kotwasiński 4, Szydłowski 4 i 8 zb., Bilski 3, Szkopiński 3 (1).