Most Rydza-Śmigłego remontowany jest od dwóch miesięcy. Prace mają trwać do lipca. Nie znaczy to, że remont zakończy się w ciągu czterech miesięcy. W tym czasie wykonany zostanie zaledwie remont lewobrzeżny, czyli odcinek liczący niewiele ponad 100 m. Kolejne dwa wiadukty prawobrzeżne zostaną wyremontowane później. Kiedy? Tego jeszcze nie wiadomo.
Kierowcy, którzy codzienie korzystają z remontowanej przeprawy, mają już jednak dość utrudnień. - Dzisiaj rano stałem na moście co najmniej dwadzieścia minut, bo po żółtym świetle zapalało się czerwone - denerwuje się Czytelnik. - _Samochody wjeżdżające na most od strony miasta przejeżdżały, a my z przeciwka staliśmy i czekaliśmy na zielone. _Kierowcy zwracają też uwagę na fakt, iż samochody czekające przed sygnalizatorem na zielone światło od strony Zawiśla, zostawiają niewiele miejsca dla nadjeżdżających z przeciwka dużych samochodów, np. autobusów, które mają kłopoty ze zjazdem na prawy pas.
Utrudnienia byłoby kierowcom łatwiej znieść, gdyby w oczekiwaniu na przejazd widzieli, że praca wre. Tymczasem na moście najczęściej widać od dwóch do czterech robotników.
Jak przebieg remontu ocenia Miejski Zarząd Dróg? Dyrektora Piotra Kossedy nie było wczoraj w pracy. Waldemar Konopczyński, specjalista do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego, przede wszystkim uspokaja: - To, że robotników nie ma na moście nie oznacza, iż nie pracują - mówi. - Roboty wykonywane są pod wiaduktem. Z tego powodu zamykane są ulice Zamcza i Bulwary.
Problemy z sygnalizacją, zdaniem W. Konopczyńskiego, to efekt tego, że "kierowcy jeżdżą, jak chcą". - Gdyby ruszali sprawnie i nie było dużych przerw między autami, do takich sytuacji, jak opisywana przez Czytelnika by nie dochodziło - mówi. Twierdzi też, że zatrzymanie się przed tymczasową żółtą linią nie powoduje żadnych perturbacji w ruchu.
Wyjaśnienia przyjmujemy, co nie oznacza, iż uważamy, że wszystko jest w porządku. Bo nie jest, a świadczą o tym telefony od stojących w korku kierowców. Mamy świadomość, że remont wiąże się z utrudnieniami. Rzecz jednak w tym, aby były one zminimalizowane. Rolą MZD jest o to zadbać.