Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Centra Rehabilitacji Rolników KRUS wznawiają działalność. Sprawdź, co się zmieniło

Lucyna Talaśka-Klich
Lucyna Talaśka-Klich
Mariusz Kapala
Gospodarze mogą znowu zadbać o zdrowie w Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS. Wznawiają one działalność, ale by móc skorzystać z rehabilitacji, trzeba wykonać test w kierunku SARS-CoV-2.

- Badania na SARS-CoV-2 dla osób rehabilitowanych są zlecane przez CRR elektronicznie i są bezpłatne – podkreśla Piotr Moskal, dyr. OR Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy.

Kasa informuje, że po przerwie związanej z zagrożeniem epidemicznym, wznowiona zostaje działalność rehabilitacyjna Centrów Rehabilitacji Rolników KRUS.

W 2019 roku z Centrów Rehabilitacji Rolników KRUS skorzystało 810 kujawsko-pomorskich rolników (najwięcej, bo 235 z nich w Kołobrzegu, zaś 215 osób przebywało w Jedlcu, 105 w Iwoniczu Zdroju, 93 osoby w Szklarskiej Porębie, 83 w Świnoujściu, a 79 osób w miejscowości Horyniec Zdrój). Z danych Kasy wynika, że obecnie na wyjazd oczekuje 548 zakwalifikowanych osób.

KRUS podaje, że “zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego turnusy odbywają się z zachowaniem rygorów sanitarno-epidemiologicznych.

Warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia przez rolnika rehabilitacji leczniczej jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego nie wcześniej niż 6 dni przed rozpoczęciem rehabilitacji leczniczej.

Test jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Podstawą do jego wykonania jest elektroniczne zlecenie wystawione przez Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS, do którego rolnik został zakwalifikowany.

Jednostka organizacyjna Kasy informuje rolnika o najbliższym punkcie pobrań, gdzie może zostać przeprowadzony test. Wynik przeprowadzonego testu jest udostępniany bezpośrednio Centrom Rehabilitacji Rolników KRUS, które za pośrednictwem jednostki organizacyjnej Kasy powiadamiają rolnika o zakwalifikowaniu go lub nie na turnus rehabilitacyjny.

W przypadku zakwalifikowania pacjenta, kontynuowana jest dotychczasowa procedura kierowania na rehabilitację leczniczą.”

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy ubezpieczanie upraw zyskuje na popularności?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska