. - Trzeba dodać wkład własny, nieco ponad 15 procent. Liczę na to, że radni miejscy nam je dołożą i łącznie za blisko 117 tys. złotych wyposażymy pracownie.
Kupią wyposażenie do kilku pracowni
Zakupy zostaną zrobione m.in. dla pracowni plastycznej. Potrzebne w niej są nowe sztalugi oraz ceramika. W pracowni Uniwersytetu Trzeciego Wieku przydadzą się z kolei laptopy i rzutnik. - Skrzypce i akordeon musimy kupić do pracowni folkloru, do muzycznej: pianino, nagłośnienie, gitary, perkusję - wymienia dyrektor. - Potrzebne są tam szafy, sprzęt nagłaśniający, m.in. mikrofony instrumentalne.
W latach 2009-2010, z tego samego programu, za ponad 70 tys. złotych w ChDK wymieniono większość instrumentów Orkiestry Dętej. - Kupimy im jeszcze brakującą "tubę" - zapowiada Napora. - Kapelmistrz się ucieszy, w zespole brakuje tego instrumentu.
Janusz Błażejewicz, przewodniczący Rady Miasta podkreśla, że popiera inicjatywy pozyskiwania dodatkowych pieniędzy. - Jak ktoś postara się zwiększyć budżet środkami zewnętrznymi, trzeba go wspomóc - mówi Błażejewicz. - Znalezienia funduszy na wkład własny jest możliwe, to temat do analizy dla burmistrza i pani skarbnik. Oni "trzymają" budżet i odpowiadają za niego. Choć z drugiej strony ChDK dostaje około 800 tys. złotych rocznie i są tam pozycje na zakup instrumentów. Nie pamiętam kwot, nie wiem czy wystarczyłoby na wkład własny.
Będą szukać pieniędzy
- Postaramy się znaleźć te pieniądze - mówi burmistrz Mariusz Kędzierski. - Wierze, że radni nie będą widzieli przeszkód by je przekazać dyrektorowi. Tym bardziej, że kwota na wkład własny jest stosunkowo niewielka w porównaniu z tą pozyskaną.
Rajcy podejmą decyzję w tej sprawie podczas kolejnej sesji.
Czytaj e-wydanie »