Chemik Bydgoszcz i Unia Solec Kujawski przegrani

(S-G)
W weekend odbyły się mecze 5. kolejki III ligi. Niestety, oba zespoły z Bydgoszczy doznały porażek.

W Koninie miejscowy Avans Górnik pokonał beniaminka Unię Solec Kujawski 2:0 (1:0).
UNIA: Gajewski - Boldt, Grzelak (ż), Kowalczyk, Perczyński - ż (46. Ciępiel- ż) - Winiecki (79. Walczak), Błaszczak (83. Chachuła), Wiśniewski, Osiński (46. Murach) - Szkaradek, Raczyński.
Unia nadal nie zdobyła punktów na wyjeździe. Co prawda podopieczni Dariusza Porbesa stworzyli kilka okazji pod bramką miejscowych, zarówno w 1. (Grzelak, Raczyński), jak i w 2. połowie (dwa razy strzelał Szkaradek), jednak bramkarz Górnika zachował czyste konto. W sobotę Unia podejmie Piast Kobylin (godz. 16).

Drugiej porażki u siebie doznali piłkarze Chemika. Beniaminek przegrał u siebie z Lubuszaninem Trzcianka 0:2 (0:0).
CHEMIK: Żurawski - Sarnowski, Rudziński (ż), Paczkowski, Grodzki (61. M. Kot) - Szeremet, Jaworski, Witucki (73. Katerla), D. Retlewski (68. Florek) - Wrzos, M. Kacprzak (61. A. Kacprzak).
Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Do przerwy szczęścia próbowali Witucki, Ret-lewski i Szeremet. Na początku 2. odsłony przypadkowy strzał zaskoczył naszego bramkarza. Od tego momentu miejscowi nie mogli znaleźć rytmu. Próbowali strzelać Florek i Szeremet, jednak nic z tego nie wynikało. W dodatku w 80 min. zawodnik z Trzcianki po raz drugi trafił do siatki. W sobotę (godz. 11) chemicy zagrają z Wdą Świecie.