Chemik Police - Pałac Bydgoszcz 3:1 w Orlen Lidze

Dariusz Knopik
Ewelina Krzywicka (z lewej) i Magda Jagodzińska zagrały w Szczecinie dobre spotkanie, ale niestety, nie starczyło to, by walczyć choćby punkt. Tomasz Czachorowski
W 15. kolejce Orlen Ligi Pałac Bydgoszcz przegrał w Szczecinie z Chemikiem Police 1:3. Pomimo porażki bydgoski zespół - pomijając pierwszego seta - pokazał się na tle mistrzyń Polski z dobrej strony.

CHEMIK - PAŁAC 3:1 (25:10, 26:24, 22:25, 25:19)
CHEMIK: Werblińska 5, Bednarek-Kasza 2, Wołosz 3, Smarzek 20, Veljković 11, Zaroślińska 26, Zenik (libero) oraz Blagojević 2, Gajgał-Anioł 8. Punkty: atak - 60, blok - 10, zagrywka - 7, błędy rywalek - 21.
PAŁAC: Pleśnierowicz, Kuligowska 1, Śmieszek 7, Jagodzińska 16, Krzywicka 19, Misiuna 9, Portalska (libero), Krawulska (libero) oraz Maternia 13, Bałdyga, Fojucik, Ziółkowska. Punkty: atak - 52, blok - 11, zagrywka - 2, błędy rywalek - 13.

W pierwszym secie bydgoszczanki miały duże problemy z przebiciem się przez blok rywalek. Traciły punkty seriami. Przyjęcie było całkiem niezłe, ale nie udało się tego wykorzystać. Mur stworzony z rąk siatkarek Chemik był nie do pokonania.

Od drugiego seta bydgoszczanki poprawiły się w każdym elemencie gry. Stały się równorzędnymi rywalkami dla mistrzyń Polski. Długimi fragmentami prowadziły. Świetną partię rozgrywała Ewelina Krzywicka. Dobrą zmianę jeszcze w pierwszej partii dała Jagoda Maternia. Najbardziej żal końcówki drugiej partii. Bydgoszczanki prowadziły 24:23 i miały w górze piłkę na wygranie seta. Niestety, nie udało się, a rywalki za prawą Stefany Veljković rozstrzygnęły go na swoją korzyść.

Przegrana w taki sposób nie załamała pałacanek, które w dalszym ciągu prowadziły wyrównany bój z o wiele bardziej uznanymi rywalkami. Tym razem w końcówce seta nie "pękły" i wytrzymały. Świetnie grała Magda Jagodzińska, nie tylko w ataku, ale także blokiem. Bydgoskie siatkarki wygrały do 22 i dalej były w grze.

Podobnie wyglądał czwarty set. Długo była walka punkt za punkt. Jednak końcówka była nieudana dla Pałacu, który od 19:20 stracił 5 punktów z rzędu i w efekcie przegrał całe spotkanie.

Najbardziej żal 2 seta, bo gdyby pałacanki nie roztrwoniły przewagi, która momentami wynosiła 5 punktów, to wywiozłyby ze Szczecina przynajmniej oczko, a może i coś więcej. A tak znowu zostały z niczym. To ich 6 porażka z rzędu.

Kolejny mecz rozegrają we własnej hali 16 stycznia, a ich rywalkami będzie PTPS Piła.