Chojnice. Nie ma jeszcze pieniędzy na nowy Dom Dziennego...

  Chojnice. Nie ma jeszcze pieniędzy na nowy Dom Dziennego Pobytu

  MARIA EICHLER

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Elżbieta Lewandowska i jej koledzy z DDP z utęsknieniem czekają na nowy dom

  Elżbieta Lewandowska i jej koledzy z DDP z utęsknieniem czekają na nowy dom ©Aleksander Knitter

  Podopieczni Domu Dziennego Pobytu chcieliby jak najszybciej przeprowadzić się do nowego lokum. Wszystko wskazuje na to, że będą musieli uzbroić się w cierpliwość.
  Elżbieta Lewandowska i jej koledzy z DDP z utęsknieniem czekają na nowy dom

  Elżbieta Lewandowska i jej koledzy z DDP z utęsknieniem czekają na nowy dom ©Aleksander Knitter

  Nadzieję potęguje fakt, że były już obietnice, iż ta inwestycja zostanie zrealizowana w tej kadencji. - Staramy się tego dotrzymać - mówi burmistrz Arseniusz Finster. - Jest projekt, mamy pozwolenie na budowę, teraz próbujemy pozyskać środki z zewnątrz. Nie projektowalibyśmy, gdybyśmy mieli zamiar odłożyć papiery na półkę.

  Podczas prezentacji projektu w ratuszu poinformował zebranych, że budowa może się zacząć jesienią tego roku albo na wiosnę roku przyszłego. Pod warunkiem, że będą pieniądze.
  - Mam nadzieję, że pan nas nie zawiedzie - mówiła Elżbieta Lewandowska. - Kiedy będzie przetarg?

  , kiedy uda się zapewnić finansowanie tej inwestycji. I zapewnił, że jeśli nie uda się tego zrobić z pieniędzy z zewnątrz, to trzeba będzie na przykład sprzedać dwa kolejne lokale użytkowe. Powinno wystarczyć, skoro kosztorys przewiduje, że całość może pochłonąć ok. 1,7 mln zł.

  Janina Cherek ze stowarzyszenia Szukam Drogi dociekała, czy ten projekt jest pewny. Usłyszała, że jak na razie burmistrz ma jeszcze poparcie rady miejskiej, a ta powinna być wrażliwa na podobne przedsięwzięcia.

  Padło też pytanie, w jakich strukturach znajdzie się nowy dom, bo wcześniej była mowa o tym, żeby powołać centrum, w którego skład wejdą Dom Dziennego Pobytu, Środowiskowy Dom Samopomocy i noclegownia. To jeszcze nie jest przesądzone, ale jest też czas na to, by podyskutować, jaki wariant będzie najlepszy.

  A jak będzie wyglądał nowy Dom Dziennego Pobytu, który zaprojektował architekt miejski Andrzej Ciemiński? Ma to być jednopiętrowa konstrukcja, przykryta płaskim dachem i połączona z ŚDS. Będą tam pomieszczenia, które są niezbędne dla wypełniania funkcji przez tę placówkę, a więc kuchnia z jadalnią, sanitariaty, pokój ciszy, biblioteka z czytelnią i kąciki telewizyjny, sala terapii zajęciowej i terapii ruchowej - z wyjściem na ogród.

  - Bardzo się nam to podoba - podsumowała Anna Gmurowska, szefowa stowarzyszenia Szukam Drogi. - Czekamy tylko na realizację...

  Wiadomości z Chojnic


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej