CHOJNICE Po Kwietniowych Spotkaniach z Poezją

  CHOJNICE Po Kwietniowych Spotkaniach z Poezją

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Kinga Gabrych zwyciężyła w kategorii twórczość własna

  Kinga Gabrych zwyciężyła w kategorii twórczość własna ©Maria Eichler

  Za rok sztandarowa impreza starego ogólniaka będzie miała 20 lat! Czy jubileusz będzie hucznie obchodzony, jeszcze nie wiadomo, ale jedno jest pewne - ten rok był bardzo urodzajny.
  Kinga Gabrych zwyciężyła w kategorii twórczość własna

  Kinga Gabrych zwyciężyła w kategorii twórczość własna ©Maria Eichler

  Jurorzy przecierali oczy ze zdziwienia - tylu wykonawców poezji śpiewanej dawno nie widzieli. Na dodatek poziom był wysoki i w czasie obrad jury było gorąco. W efekcie laureatów było więcej, niż zakładano.

  W kategorii twórczość własna pierwsza nagroda trafiła do Kingi Gabrych z Tucholi. Trzecie miejsce zajęli Lea Pradziński i Michał Boruta. Wyróżnienia otrzymały Iwona Lis i Agnieszka Pukownik.

  Interpretację wierszy wygrała Martyna Górzna, na drugim miejscu uplasowały się Maria Cieślik i Anna Maria Król, na trzecim - Olga Repińska i Lea Pradziński. Wyróżnienie dostał Błażej Tachasiuk.

  W kategorii poezja śpiewana triumfowały Martyna Ohnesorge i Nina Szwoch, na drugim miejscu znalazły się Adriana Lemańczyk i Monika Gierszewska, wyróżnienie przypadło Oliwii Jażdżewskiej. A wśród zespołów laury dostał zespół "Szeptem", drugie miejsce - "Arpeggio", wyróżnienie było dla zespołu z PMDK w Brusach.

  Martyna Ohnesorge dostała nagrodę specjalną jury, ufundowaną przez "Gazetę Pomorską", za wykonanie piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.

  Kwietniowym towarzyszyły - spektakl 'Dziecko dla początkujących" Chojnickiego Studia Rapsodycznego, recital Radka Osińskiego i koncert okolicznościowy w poważnej tonacji - w miejsce "Wodewilu warszawskiego" odwołanego z uwagi na klimat po żałobie narodowej.  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej