Chojniczanka Chojnice - Górnik Zabrze 1:3 [WYNIK PUCHARU POLSKI, ZDJĘCIA, WIDEO]

S
Chojniczanka Chojnice - Górnik Zabrze
Chojniczanka Chojnice - Górnik Zabrze Paweł Skraba
Chojniczanka w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu Polski podejmowała Górnika Zabrze.

Dwumecz Chojniczanki z Górnikiem wydawał się być najciekawszą parą w ćwierćfinałach. Chojniczanie to liderzy Nice I Ligi. Z kolei zabrzanie to ścisła czołówka Lotto Ekstraklasy, która pozycję lidera traci tylko przez gorszy bilans bramkowy od Lecha Poznań.

Gra w ćwierćfinale Pucharu Polski to powtórka największego sukcesu sprzed 2 lat. Wtedy chojniczanie odpadli po rywalizacji z Legią Warszawa. W zeszłym sezonie byli w 1/8 finału, gdzie lepsza była Wisła Kraków.

W 25. minucie Lisowski sfaulował Kurzawę, a sędzia podyktował jedenastkę. Wykorzystał ją Igor Angulo i Górnik prowadził 1:0. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie przyjezdnych 6 minut później.

W 64. minucie Górnik prowadził już 3:0. Ambrosiewicz zagrał piłkę między obrońców Chojniczanki. Ta trafiła do Kądziora, który umieścił piłkę w bramce. Dwie minuty później sędzia znów podyktował rzut karny dla gości, ale Kurzawa przestrzelił.

W 72. minucie Piotr Kieruzel strzelił z rzutu wolnego honorowego gola dla Chojniczanki.

Chojniczanka Chojnice - Górnik Zabrze 1:3 (0:2)

ZAPIS RELACJI ONLINE: >> tutaj <<

Trener Krzysztof Brede po meczu Chojniczanka - Górnik.