Chojniczanka wygrała i awansowała

(olo)
W meczu 1/16 Pucharu Polski na szczeblu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Chojniczanka (III liga) rozgromiła na wyjeździe Gryf II Tczew (V liga) 8:2.

GRYF II TCZEW - CHOJNICZANKA 2:8 (2:4)

Bramki: Borowski 2, Romańczyk 2, Marciniak, Pestka, Niewęgłowski, Frymark. _CHOJNICZANKA: Szafrański (60. Chudy) - Steinborn, Trzebiński, Megger, Buława Frymark, Ziemak, Ostrowski, Marciniak - (46. Pestka), Borowski, Romańczyk (46. Niewęgłowski).

To był pierwszy pucharowy mecz Chojniczanki w tej edycji.

Trenerzy Chojniczanki nie wystawili rezerwowego składu, a dali szansę rehabilitacji za remis z Darzborem podstawowym zawodnikom z pierwszej drużyny. Na pewno zamysłem sztabu szkoleniowego było odbudowanie psychiki u piłkarzy, którzy też przeżyli sobotnią wpadkę z Darzborem. W składzie pojawili się jedynie z Chojniczanki II Mateusz Frymark i w drugiej połowie młody Maciej Niewęgłowski.
Chojnicki zespół nie miał najmniejszych kłopotów z pokonaniem rezerw Gryfa Tczew. Już w pierwszej połowie lider III ligi prowadził 4:0 po golach Filipa Marciniaka, dwóch Konrada Romańczyka i jednej z karnego Andrzeja Borowskiego. Asysty przy dwóch golach zaliczyli Mateusz Frymark i Sławomir Ziemak. W końcówce pierwszej połowy Chojniczanka trochę odpuściła i straciła szybko dwie bramki.

W drugiej części Chojniczanka znów strzeliła strzeliła cztery gole, ale tym razem nie straciła żadnego. W 56. min najpierw podanie Tomasza Pestki na bramkę zamienił Andrzej Borowski, po chwili Borówa zrewanżował się Pestce i ten strzelił gola na 6:2. Po przestrzeleniu kilku dobrych sytuacji Chojniczanka ustaliła wynik w samej końcówce. W 88. min. rzut karny za rękę wykorzystał Maciej Niewęgłowski, a minutę później do siatki trafił Mateusz Frymark.

W następnej rundzie Chojniczanka zmierzy się na wyjeździe z Koralem Dębnica.

Z pucharowej rywalizacji odpadł Kolejarz Chojnice, którzy przegrał u siebie z Czarnymi Czarne 0:2.
Wyniki: Pogoń Lębork - Orkan Rumia (19 maja), Jantar Ustka - Pomorze Potęgowo 1:2, Bytovia II Bytów - Orlęta Reda 0:2, Gryf II Słupsk - Gryf Wejherowo 1:4, Murkam Przodkowo - Bytovia Bytów (19 maja), Atlas Goręczyno - Lechia II Gdańsk 1:0, Korona Żelistrzewo - Czarni Pruszcz Gdański 4:0, GTS Kolbudy - Gryf 95 Słupsk 0:3, Radunia Stężyca - Kaszubia Kościerzyna 0:4, Kolejarz Chojnice - Czarni Czarne 0:2, Piast Człuchów - Koral Dębnica 0:4, Gryf 2009 II Tczew - Chojniczanka 2:8, Lechia Gdańsk Oldboys - Żuławy Nowy Dwór Gdański 4:2, Wisła Korzeniewo - Gryf 2009 Tczew 0:3, Grom Nowy Staw - Powiśle Dzierzgoń 1:3, Olimpia Sztum - Cartusia Kartuzy 3:0.