
Andrzej Nejman
Andrzej Nejman aktor, reżyser oraz prezenter telewizyjny urodzony 5 listopada 1974 roku we Włocławku.
Wszystkim znany z roli Waldka w popularnym serialu "Złotopolscy". Obecnie jest dyrektorem Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego w Warszawie.
Jego kariera aktorska rozpoczęła się od serialu "Rozalka Olaboga" (1984), kiedy w wieku 8 lat wcielił się w postać Felka Miecucha. W 1996 roku pojawił się na dużym ekranie w filmie "Matka swojej Matki" reż. Roberta Glińskiego. W tym samym roku zagrał w filmie "Szamanka" obok takich aktorów jak Bogusław Linda, Agnieszka Wagner czy Paweł Deląg.
Od 1997 roku mogliśmy oglądać go w popularnym serialu TVP "Złotopolscy", gdzie wcielił się w rolę Waldka Złotopolskiego. Serial kręcony do 2010 roku przyniósł mu ogromną rozpoznawalność.
Aktora mogliśmy zobaczyć również w innych serialach: "Sposób na Alcybiadesa", "Tylko miłość", "Naznaczony", "Nowa", "Lekarze", "Prawo Agaty" czy "Daleko od noszy. Reanimacja".
Na dużym ekranie zagrał w znanym filmie w reżyserii Olafa Lubaszenko "Poranek Kojota" (2001), wcielając się w rolę Witka przyjaciela Kuby oraz w "1409 Afera na zamku Bartenstein" (2005) komedii o Krzyżakach kręconej m.in. w Toruniu i Golubiu-Dobrzyniu.
W następnych latach pojawił się w takich produkcjach jak: "Legenda" (2005), "Szaleniec" (2007) "7 minut" (2010) oraz "Od pełni do pełni" (2012).

Bogusław Linda
Urodzony 27 czerwca 1952 roku w Toruniu, polski aktor i reżyser filmowy, teatralny i telewizyjny, jeden z najważniejszych aktorów współczesnego polskiego kina i jego niekwestionowana gwiazda. Współzałożyciel Warszawskiej Szkoły Filmowej.
Linda jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Studia ukończył w 1975 roku.
Debiutował w 1973 roku epizodem w serialu telewizyjnym "Czarne chmury", gdzie zagrał halabardnika.
Debiutem kinowym Lindy była rola w polsko-norweskim filmie Haakona Sanda pt. "Dagny" z 1976.
Koniec lat 70 tych i początek lat 80. to pasmo znakomitych ról, w najbardziej znaczących filmach polskiej kinematografii. Występował wtedy u najlepszych polskich reżyserów m.in.: u Andrzeja Wajdy w "Człowieku z żelaza", u Wojciecha Marczewskiego w "Dreszczach", u Janusza Zaorskiego w "Matce Królów", u Agnieszki Holland w "Kobiecie samotnej" i u Krzysztofa Kieślowskiego w "Przypadku".
Na początku lat 90. dokonała się swoista volta w karierze aktora. Występy w filmach "Kroll" (1991), "Psy" (1992) i "Psy II: Ostatnia krew" (1994) Władysława Pasikowskiego zdecydowały o diametralnej zmianie wizerunku aktora stał się dzięki nim tzw. "twardzielem polskiego kina".
Jednocześnie w tym samym czasie występował w wielu autorskich produkcjach, m.in.: w filmie "Wszystko co najważniejsze" Roberta Glińskiego (1992), "Jańcio Wodnik" Jana Jakuba Kolskiego (1993), w kontrowersyjnej "Szamance" Andrzeja Żuławskiego (1996) i w "Szczęśliwego Nowego Jorku" Janusza Zaorskiego (1997) oraz w czesko-słowacko-polsko-francuskiej produkcji "Zabić Sekala", dramacie wojennym z 1998 roku w reżyserii VladimMichálka.
Stworzył też wyjątkowe kreacje aktorskie w ekranizacjach literatury jako ksiądz Robak w "Panu Tadeuszu" Andrzeja Wajdy (1999) czy jako Petroniusz w "Quo Vadis" Jerzego Kawalerowicza (2001). W 2011 roku wystąpił w superprodukcji wojennej Jerzego Hoffmana "Bitwa Warszawska 1920".
Wybrane nagrody i wyróżnienia Bogusława Lindy:
Festiwal Dwa Teatry nagroda aktorska za rolę męską za rolę w spektaklu "Bezdech", Złota Kaczka w kategorii najlepszy aktor filmów sensacyjnych, MFF Tofifest Specjalny "Złoty Anioł" za niepokorność twórczą, Nagroda Specjalna im. Zbyszka Cybulskiego za cały dorobek twórczy ze szczególnym uwzględnieniem ról zagranych w latach 1980-1982, Festiwal Filmowy w Gdyni Złote Lwy dla filmu "Sezon na leszcza", nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Srebrny Bilet dla filmu "Sezon na leszcza", nominacja do Polskiej nagrody Filmowej Orzeł w kategorii: najlepsza główna rola męska za rolę w filmie "Pan Tadeusz", Festiwal Filmowy w Gdyni Złote Lwy w kategorii pierwszoplanowa rola męska w filmie "Psy", Nagroda "Valenciennes" w kategorii najlepsza główna rola męska w filmie "Psy", Nagroda na Festiwalu Młodości w Kijowie za film "In flagranti", "Złota Kaczka" w kategorii najlepszy polski aktor za rolę w filmach "Demony wojny wg Goi", "Psy" i "Kroll", Festiwal Filmowy w Gdyni Nagroda aktorska za rolę w filmie "Kobieta samotna" i inne.

Katarzyna Warnke
Katarzyna Warnke urodziła się 30 listopada 1976 roku w Grudziądzu. Jest polską aktorką teatralną i filmową, reżyserką teatralną i dramaturgiem.
Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Grudziądzu.
To właśnie w czasach licealnych zaczęła się jej przygoda z aktorstwem, którego uczyła się w grudziądzkim Teatrze Wizji i Ruchu.
Po maturze przeniosła się do Warszawy i tam rozpoczęła studia - historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Pasja aktorska zwyciężyła. Aktorka porzuciła historię sztuki i od 2002 roku rozpoczęła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.
Już w trakcie studiów debiutowała jako reżyserka. Wyreżyserowała spektakl Drzewo Tropików Yukio Mishimy, który grany był na deskach Teatru 38 w Krakowie. Sama zrobiła kostiumy, muzykę, światło i scenografię.
Katarzyna Warmke ma w swoim dorobku role w serialach. Grała m.in. w "Klanie", "Hotelu 52", "Teraz albo nigdy", w serialu "Uwikłani" w kręconych w Toruniu "Lekarzach", w "Ojcu Mateuszu" oraz w serialu "Na dobre i na złe".
W kinie spotykamy ją w filmach Patryka Vegi "Botoks" (2017), "Kobietach mafii" (2018), "Kobietach mafii 2" (2019) oraz "Pętli".
Aktorka w 2016 roku stworzyła własną linię torebek.
Podkreślając swoje grudziądzkie pochodzenie jest ambasadorką marki #gru, zachęca do wiary we własne siły i pielęgnowania swoich pasji.

Tomasz Ziętek
Tomasz Ziętek urodzony 28 czerwca 1989 roku w Inowrocławiu jest aktorem teatralny, filmowym, muzykiem oraz absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy teatrze Muzycznym w Gdyni.
W 2005 roku w Nowym Teatrze w Słupsku zadebiutował w sztuce "Betleyem polskie".
To aktor, którego kariera filmowa zaczęła się od epizodycznej roli w filmie "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł" (2011), gdzie zagrał Zbyszka Godlewskiego zabitego mężczyznę niesionego na drzwiach.
Przełomowym momentem w jego karierze był 2014 rok, kiedy zabłysną postacią Rudego w filmie "Kamienie na szaniec". Rola ta otworzyła mu drzwi do dalszej kariery zawodowej. Od tamtej pory jego nazwisko nie znika z ekranów kinowych.
W 2015 roku zagrał w filmie "Body/Ciało" obok takich aktorów jak Janusz Gajos, Maja Ostaszewska czy Adam Woronowicz. Inne znane produkcje z jego udziałem to "Konwój" (2016) czy "Cicha Noc" (2017), film który zdobył wiele nagród filmowych m.in podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz dziewięciu Orłów nagród Polskiej Akademii Filmowej, w tym zdobywcą jednego z Orłów jest Tomasz Ziętek za drugoplanową rolę męską.
Tomasz Ziętek jest również gitarzystą oraz wokalistą w zespole "The Fruitcakes".