Ciech odpala w Inowrocławiu płatne praktyki zawodowe dla operatorów urządzeń przemysłu chemicznego

oprac. (d-ka)
Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Operator urządzeń przemysłu chemicznego - to nowy kierunek kształcenia w Akademii Szkolnictwa AS. Jego partnerem jest Grupa CIECH, jeden z liderów przemysłu chemicznego w Polsce i Europie, która ufunduje stypendia dla najlepszych uczniów.

Od września 2018 roku piętnastu uczniów inowrocławskiej Akademii Szkolnictwa AS będzie miało możliwość zdobycia praktycznej wiedzy podczas trzyletniej płatnej praktyki zawodowej w zakładach CIECH Soda Polska w Inowrocławiu.

Niewykluczone, że po skończonym stażu uczniowie dołączą do załogi CIECH Soda Polska

- Obecnie coraz częściej pracodawcy poszukują pracowników posiadających nie tylko zdobytą na zajęciach wiedzę teoretyczną, ale także doświadczenie praktyczne. Wspólnie z Akademią Szkolnictwa AS, prężną placówką szkolenia zawodowego, tworzymy nowy kierunek umożliwiający młodym ludziom wejście na rynek pracy w perspektywicznym sektorze polskiej gospodarki. Niewykluczone, że po skończonym stażu uczniowie dołączą do załogi CIECH Soda Polska, wzbogacając naszą Spółkę o nową wykwalifikowaną kadrę - mówi Zbigniew Paszkowicz, prezes zarządu CIECH Soda Polska.

Najnowocześniejsze instalacje w zakładach Ciechu w Inowrocławiu i Janikowie

Podczas swoich praktyk uczniowie będą zdobywali wiedzę pod okiem instruktora praktycznej nauki zawodu (posiadającego m.in. uprawnienia pedagogiczne) oraz opiekuna praktyk zawodowych. Instruktor odpowiedzialny będzie za kwestie związane z przyuczaniem i instruowaniem pracowników młodocianych, natomiast opiekun zajmować się będzie organizacją praktyk zawodowych. Dla komfortu i wygody uczniów w zakładzie zostanie zmodernizowana szatnia, a oni sami otrzymają odzież roboczą oraz środki ochrony indywidualnej. Ponadto najlepsi uczniowie otrzymają stypendia ufundowane przez Grupę CIECH.

- Zależało nam na otwarciu kierunku potrzebnego na lokalnym rynku pracy. CIECH Soda Polska jest jednym z największych przedsiębiorstw w regionie, a co za tym idzie również jednym z najbardziej znaczących pracodawców na rynku lokalnym. CIECH stawia na wykształconych, ambitnych pracowników, dlatego też chętnie podjął współpracę z nasza szkołą. Otwarcie kierunku wyniknęło z oczekiwań pracodawcy oraz potrzeby usystematyzowania mechanizmów współpracy pracodawców ze szkołą zawodową, która daje młodym ludziom realną szansę na znalezienie dobrej pracy – mówi Halina Peta, dyrektor Akademii Szkolnictwa AS. - W okresie nauki przyszli Absolwenci Akademii Szkolnictwa AS nabędą m.in. umiejętności: sporządzania szkiców i rysunków technicznych części maszyn i urządzeń; rozpoznawania części maszyn i urządzeń oraz określania ich zastosowania; przestrzegania zasad eksploatacji i konserwacji maszyn i urządzeń; rozróżniania silników elektrycznych i elementów instalacji elektrycznych oraz elementów sterowania oraz układów automatyki w maszynach i urządzeniach.

Ciech buduje w Janikowie nowoczesny magazyn na produkty solne

Poznają także zasady eksploatacji urządzeń automatyki przemysłowej. Zdobyta wiedza przygotuje ich do egzaminu zawodowego, potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji typowej dla zawodu: AU.8 tj. obsługa maszyn i urządzeń przemysłu chemicznego.

Operator urządzeń przemysłu chemicznego to osoba odpowiedzialna w szczególności za: nadzór pracy oraz ocenę stanu technicznego maszyn i urządzeń stosowanych w przemyśle chemicznym; czynności związane z pakowaniem, oznakowaniem i przechowywaniem surowców, półproduktów oraz produktów przemysłu chemicznego; przygotowywanie maszyn i urządzeń do konserwacji i remontów bieżących; czynności związane z konserwacją maszyn i urządzeń oraz armatury; monitorowanie przebiegów procesów technologicznych przemysłu chemicznego oraz pobieranie próbek materiałów do kontroli.

W przyszłości Grupa CIECH zamierza rozszerzyć katalog oferowanych praktyk zawodowych w zawodach takich jak: elektryk, operator obrabiarek skrawających, mechatronik, elektromechanik i mechanik – monter maszyn i urządzeń.

CIECH Soda Polska jest jedynym w Polsce, a drugim w Europie, producentem sody kalcynowanej ciężkiej i lekkiej. Produkuje również sodę oczyszczoną o szerokim spektrum zastosowania, a także sól warzoną suchą i mokrą.

Szkołą łączy nauczanie zawodu z tradycją i historią

Na rodzinnym rynku firma jest właścicielem znanej marki konsumenckiej „Sól Kujawska”. W portfolio spółki znajdują się także inne wyroby chemiczne:, chlorek wapnia, hopkalit, mieszanki solne, peklosól oraz tabletki solne. CIECH Soda Polska jest jednym z największych i najważniejszych przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim zatrudniającym ponad 1000 pracowników.

Akademia Szkolnictwa AS powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenie w zakresie edukacji zawodowej i obserwacji najnowszych trendów w tej dziedzinie w Polsce i w Europie. Szkoła łączy też nowoczesne i efektywne sposoby nauczania zawodu z tradycją i historią. "AS" w Inowrocławiu posiada certyfikat jakości ESQA - "Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości" oraz certyfikat Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny - "Szkoła Przyjazna Rodzinie". Obecnie prowadzi kształcenie zawodowe młodych ludzi na 14 kierunkach.

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jan

Ma pieniądze. Tylko dlaczego tak późno

Dodaj ogłoszenie