W ocenie brano pod uwagę liczbę olimpijczyków (szczebla krajowego) na 100 uczniów oraz wyniki matur.
- Mieliśmy olimpijczyka, który zajął w województwie czwarte miejsce, a na krajowe olimpiady kwalifikują się dwie osoby, więc za to kryterium nie mieliśmy punktów - mówi Zbigniew Różański, dyrektor LO. - Wysoka pozycja w rankingu to efekt pracy naszych nauczycieli.
Ciechocińskie liceum uplasowało się na 19. miejscu wśród wymienionych 50 LO w województwie (nie ma przed nim szkoły w mieście takiej wielkości jak Ciechocinek) i na pierwszym w powiecie. Kolejne liceum z powiatu aleksandrowskiego to Liceum Ogólnokształcące Kolegium Księzy Salezjanów - na 32 pozycji.
- Nie mamy pieniędzy na zajęcia pozalekcyjne, ale mamy oddanych swej pracy nauczycieli. Wielu prowadzi dodatkowe zajęcia społecznie - podkreśla dyr. Różański.
Aldona Nocna, nauczycielka języka polskiego mówi o wskaźniku postępu edukacyjnego. - Niewielu przychodzi do nas gimnazjalistów z czerwonym paskiem na świadectwie gimnazjalnym. Ci wybierają licea w dużych miastach. Więcej jest tych ze słabszymi ocenami. Ale po trzech latach nauki u nas maturę zdają bardzo dobrze - podkreśla.
Szkoła ma oddane grono absolwentów - sponsorów, a także tych, którzy są z nią związani emocjonalnie. Zawiązali Stowarzyszenie Edukacyjne im. Stanisława Staszica. Przymierzają się do uruchomienia gimnazjum. Przy liceum.
Czytaj e-wydanie »