W gminie Mrocza nie brakuje miejsc, gdzie latem spotkać można plażowiczów. Są to zwyczajowe kąpieliska w Wielu, Rościminie, Witosławiu, Samsieczynku, Drzewianowie, Ostrowie, Orlu. Cykl letnich imprez w plenerze rozpoczyna w tej gminie „Rościminiada” nad jeziorem Rościmińskim Małym. Na kolejną edycję tej sobótkowej imprezy wybrać się można do Rościmina już w sobotę 22 czerwca.
Koncerty i puszczanie wianków
O godz. 17 zagra Big Band z Mroczy, o godz. 20 koncert Casandry. Około godz. 21 występ zespołu „Krajna” z Nakła. W programie obrzęd sobótkowy i puszczanie wianków. Potem zabawa taneczna która potrwa do północy.
Ale w Rościminie ciekawie będzie w sobotę już od rana. Tu rozegrana zostanie większa część zawodów: Mrocza Triathlon 2019. Pierwsza część sportowej rywalizacji (pływanie) rozpocznie się na jeziorze o godz. 10.30. Około godz. 16 organizatorzy zapraszają na duathlon dziecięcy (bieg- jazda na rowerze - bieg). Gmina uruchamia bezpłatne dojazdy z Mroczy do Rościmina - o godz. 9.15 i 16. Wyjazd spod remizy OSP w Mroczy.
W niedzielę zaczyna się sezon
W niedzielę 23 czerwca warto wybrać się do Wąsosza (gmina Szubin). Z okazji inauguracji sezonu letniego przygotowano dla gości atrakcje. - Startujemy o godzinie 15. śpiewająco, od występu Emilii Kochańskiej i Aleksandry Korzeb. O godz. 16 roztańczymy się przy rytmach gorącej zumby - zachęca Natalia Jaroszewska z Urzędu Miejskiego w Szubinie.
Więcej wiadomości z Nakła i okolic na www.pomorska.pl/naklo[/a]
Przed godz. 17 taniec nowoczesny w wykonaniu zespołu Ol-Tom, potem pokazy strażackie. A na finał afrykańskie rytmy w wykonaniu zespołu Hakuna Matata. Imprezę w Wąsoszu poprowadzi w niedzielę Marcin Gąsiorowski - animator, konferansjer i trener zumby. Nie zabraknie konkursów i atrakcji dla dzieci. Wstęp na plażę i udział w atrakcjach - bezpłatny.
FLESZ - letnie upały, jak reagować w razie udaru słonecznego?
