Co się dzieje na przebudowywanej ulicy Kapitulnej we...

  Co się dzieje na przebudowywanej ulicy Kapitulnej we Włocławku?

  (goz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ta część ulicy jeszcze czeka na przebudowę

  Ta część ulicy jeszcze czeka na przebudowę

  Nowa nawierzchnia, chodniki, zatoki autobusowe, a do tego ścieżka rowerowa. Przebudowa Kapitulnej wkroczyła w decydujący etap.
  Ta część ulicy jeszcze czeka na przebudowę

  Ta część ulicy jeszcze czeka na przebudowę

  Przebudowa ulicy Kapitulnej to najpoważniejsza obok remontu "jedynki" inwestycja drogowa w mieście. Prace zostały podzielone na trzy etapy. W ubiegłym roku rozpoczął się pierwszy etap tej inwestycji, który obejmuje odcinek od ronda Falbanka do ulicy Szuwarowej. W tym roku ten etap ma być skończony.

  Kilka miesięcy temu ruszył drugi etap przebudowy. W tej fazie prace prowadzone są na odcinku Kapitulnej od skrzyżowania ulic Wysokiej i Długiej do ul.
  Jastrzębiej. Najbardziej zaawansowane są roboty na Kapitulnej od Jastrzębskiej do Słonecznej. Na razie na tym odcinku zerwana została stara jezdnia i jest budowana nowa nawierzchnia, układane są nowe krawężniki. Potem będą budowane jeszcze wjazdy, chodniki, nowe oświetlenie.

  Gdy otwarty zostanie odcinek od Jastrzębskiej do Słonecznej, to planowana jest przebudowa fragmentu Kapitulnej od Długiej do Plant. Na razie rozpoczyna się tutaj budowa kanalizacji sanitarnej. W tym roku też planowana jest budowa ronda przy ul. Borowskiej. Na razie jednak drogowcy nie określili bliższych terminów wykonania tych robót.
  .
  Przewidywane jest też w tym etapie połączenie ul. Kapitulnej z ul. Wieniecką i wybudowanie prawie 50-metrowego mostu przez rzekę Zgłowiączkę. Na szczęście, budowa nowej ulicy od Kapitulnej do Wienieckiej nie będzie powodowała perturbacji w ruchu. Planowany finisz tego etapu to 30 listopada przyszłego roku.W trzecim etapie Kapitulna będzie przebudowywana na odcinku od ul. Okrzei do ul. Długiej. Roboty mają się zakończyć w 2012roku.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018