Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Co się stanie z budynkiem po UMK w Grudziądzu?

(DXC)
UMK w budynku przy ul. Sienkiewicza 22 działał od 2005 roku.
UMK w budynku przy ul. Sienkiewicza 22 działał od 2005 roku. Piotr Bilski/Archiwum
UMK, który zakończył akademicką przygodę w Grudziądzu, opuścił budynek przy ul. Sienkiewicza. Równolegle administratorem obiektu stało się Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami. Co dalej z gmachem z czerwonej cegły?

- Nie podjęto jeszcze decyzji w sprawie nowego zagospodarowania tego obiektu - informuje Magdalena Jaworska-Nizioł, rzeczniczka prasowa urzędu miejskiego.

Zanim miasto zdecyduje jak wykorzystać obiekt, o to, by nie stał pusty, mają zadbać pracownicy MPGN. Jakie mają pomysły? - Nieruchomość udostępniana będzie jednostkom podległym urzędowi miejskiemu oraz organizacjom pożytku publicznego. Planujemy również komercyjne wykorzystanie pomieszczeń budynku na różnego typu szkolenia, konferencje, a także imprezy kulturalne - przekonuje Zenon Różycki, prezes MPGN.

Dotychczasowa siedziba UMK ma być również udostępniania szkołom.

Wartość: 2-3 miliony złotych

Budynek jest w dobrym stanie technicznym. Jak twierdzi Zenon Różycki, nie wymaga większych nakładów finansowych. W środku potrzebne są jedynie drobne roboty konserwacyjne. - Spółka zleciła bieżące naprawy związane głównie z urządzaniami kanalizacyjnymi i ciepłowniczymi. Planujemy także drobne remonty malarskie - dodaje szef komunalnej spółki mieszkaniowej.

Powierzchnia użytkowa gmachu przy ul. Sienkiewicza 22 wynosi ponad 2.700 mkw. Są w nim przestronne korytarze, sale lekcyjne oraz duża, całkiem niedawno wyremontowana, aula. Dokłada wartość nieruchomości nie jest znana. W MPGN zakładają, że może być ona warta 2-3 mln zł. Obok znajduje się spora sala gimnastyczna.

Od 2005 r. w gmachu działał ośrodek zamiejscowy UMK. Wcześniej swoją siedzibę miało tutaj IV Liceum Ogólnokształcące, które w 2005 r. przeprowadziło się na osiedle Rządz. Gmach do użytku został oddany na początku ubiegłego stulecia.

Inne budynki poszły pod młotek

Dotychczasową siedzibę MOPR przy ul. Hallera 1 miasto sprzedało za ok. 1,2 miliona złotych. - Ten budynek nabyła osoba prywatna, która prowadzi działalność gospodarczą - dodaje rzeczniczka prasowa urzędu miejskiego.

Obiekt został wystawiony na sprzedaż po tym, jak pomoc społeczna przeprowadziła się do miejskiego biurowca przy ulicy Waryńskiego.

Pod młotek poszedł także budynek przy ul. Mieszka I, w którym wcześniej działały oddziały szpitalne. - Został sprzedany we wrześniu za kwotę 490.500 złotych - mówi Wojciech Witkowski, naczelnik wydziału geodezji i gospodarki nieruchomościami w urzędzie miejskim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska